La Liga

Falcao visszatért, de ismét Diego Costa volt az Atlético hőse

Az Atlético Madrid 1-0-ra verte a Betist otthon a spanyol labdarúgó-bajnokság 22. fordulójának vasárnapi meccsén.

Sérülését követően ismét az Atlético Madrid kezdőcsapatában kapott helyet Radamel Falcao. A fővárosi gárda a Betist fogadta és a 61. percben megszerezte a vezetést. Balról lőtt szögletet az hazai csapat, a sevillai kapus mellé ütött a beívelt labdának, az öt perccel korábban beállt Diego Costa pedig egy lépésről a hálóba fejelt (1-0). A brazil játékos csütörtökön is jó formában játszott, a Spanyol Király Kupában büntetőből kétszer vette be a Sevilla kapuját.

Az Atlético Madrid eredményesen jött ki ebből a fordulóból, ugyanis az előtte álló Barcelona két pontot, a mögötte nyomuló Real Madrid pedig hármat vesztett. Diego Simeone együttese kilenc ponttal szorul az éllovas katalánok mögé és héttel előzi meg a városi riválist. A Betis ötödik maradt.