FA Kupa

Leedsi fricska a Tottenhamnek

A Championshipben szereplő Leeds United 2-1-re verte a Tottenhamet a labdarúgó FA Kupa 4. fordulójának vasárnapi meccsén.

Bale

A másodosztályú, egykor szebb napokat látott Leeds United az élvonalbeli Tottenhamet fogadta és a 15. percben megszerezte a vezetést az Elland Roadon. Varney vágtázott a bal oldalon, a kapu felé tört és az ötös sarkáról a hosszúba lőtt (1-0). A szünet után öt perccel növelte előnyét a Leeds, Diouf indította a jobb szélen McCormacket, aki a 16-oson belül egy csellel elküldte védőjét, majd ballal, nagy erővel a hosszú felső sarokba lőtt (2-0). Nyolc perccel később szépített a Tottenham, Bale két védő között balról tekert középre, Dempsey érkezett és hat méterről a kapu bal oldalába csúsztatott (2-1). A maradék időben a Tottenham hiába pörgött, a végén még a kapus, Brad Friedel is előre ment, de nem sikerült egyenlíteni, így a Leeds jutott a következő körbe.