Síugrás

Megint a tizenhat éves japán lány oktatta a mezőnyt

A most futó Világkupa szezonban már a harmadik versenyét nyerte meg a Világkupában a japán síugró, Sara Takanashi.

A két hetes karácsonyi szünet után szombaton a németországi Schonachban folytatódott a női síugrók Világkupa sorozata. Az már a pénteki edzéseken és a selejtezőben is látszott, hogy nehéz lesz megelőzni a 16 éves japán Sara Takanashit. Az összetett Világkupa élén álló fiatal tehetséget edzője mindkét sorozatban a mezőnyhöz képest kettővel alacsonyabb beülőből ugratta, de így is övé volt mindkét alkalommal a leghosszabb (96,5 méter) ugrás. Mögötte az olasz Evelyn Insam lett a második, aki életében először került fel egy Világkupa verseny dobogójára. A harmadik helyen holtverseny alakult ki két osztrák ugró, a világbajnok Iraschko és a korábbi junior világbajnok Seifreidsberger között.

6. Katja Pozun (SLO) 90,5 m - 91,5 m 206,5 pont

Meglepetés volt, hogy a tavalyi összetett Világkupát megnyerő amerikai Sarah Hendrickson csak a 11. helyen zárt, míg az ebben a szezonban már Vk-versenyt is nyerő Coline Mattel csak a 12. helyen zárta a viadalt.  A hölgyek számára folytatás vasárnap (09.45 - Eurosport2) délelőtt, amikor ismét a schonachi sáncon rendeznek versenyt.