Gera kapufáig jutott, otthon bukott a WBA

A Fulham 2-1-re nyert a West Bromwich Albion otthonában az angol labdarúgó-bajnokság 21. fordulójának első meccsén.

GeraLegutóbb, a Manchester United elleni meccsen Gera Zoltán a WBA keretében sem kapott helyet, ezúttal viszont a kezdőcsapat tagja volt. A Fulham szerezte meg a vezetést Birminghamben, a 39. percben egy kontra után Berbatov talált Foster kapujába (0-1). A szünet után szinte azonnal egyenlített a WBA, Billy Jones jobb oldali beadását Lukaku öt méterről a kapuba továbbította (1-1). Hat perccel később óriási tűzijátékot rendezett a WBA a Fulham kapuja előtt, Gera például a bal oldali kapufát találta el. A helyzetekből nem lett gól, a másik oldalon viszont három perccel később pontosabban céloztak, Bryan Ruiz ívelését Kacaniklic úgy vette le a 16-os előterében, hogy azzal két védőt balra küldött, ő jobbra húzott, majd a kifutó Foster alatt a kapu közepébe gurított (1-2). Gerát a 65. percben lecserélték, a WBA nem tudott egyenlíteni.

A Fulham négy nyeretlen meccs után győzött, a WBA sorrendben másodszor bukott.