Tenisz

Federer még a következő olimpián is részt akar venni

Roger Federer, a svájciak Brazíliában időző klasszis teniszezője elárulta: a következő években a korábbiaknál kevesebb tornán lép majd pályára, de a 2016-os, Rio de Janeiró-i olimpián mindenképpen szeretne versenyezni.

A 31 éves játékos azt mondta: a jövőben megpróbálja okosan megtervezni, mely viadalokon szerepel, s ezt annak érdekében teszi, hogy még sokáig tudjon világszínvonalon teljesíteni.

"Remélhetőleg még sok évig tagja lehetek a teniszcirkusznak, s a három és fél év múlva sorra kerülő ötkarikás játékokon is szerepelhetek. Ez a cél, s ezért sokkal előbbre tekintek, mint mondjuk hat hónap" - fogalmazott Federer, aki egy bemutató torna résztvevőjeként Sao Paulóban tartózkodik.

A világranglistán második, 17-szeres Grand Slam-győztes teniszező eddig négy olimpián vett részt, 2008-ban, Pekingben aranyérmes lett párosban, idén nyáron, Londonban pedig ezüstérmet nyert egyesben.