La Liga

Késett a meccséről a Sevilla, és nem is érte utol a Valladolidot

Rossz kezdése miatt hazai pályán kapott ki 2-1-re a Sevilla a Valladolidtól a Primera División 14. fordulójában.

Épp csak a második percbe fordult az óra, amikor Ebert a jobb oldalon teljesen egyedül labdát kapott, egy lövőcsellel elküldte a kétségbeesetten rátörő védőt és a jobb alsóba lőtt, ezzel pedig vezetett a Valladolid Sevillában. (0-1)

A hazaiakat még ez sem ébresztette fel, a 12. percben Ebert lövése épp Óscarban akadt el, aki a szerencsés labdaátvétel után emelt, Diego López pedig csak belekapott a labdába, az így is behullott. (0-2)

Ezt követően már a Sevilla uralta a játékot, kapufáig is eljutott a szünet előtt, de szépíteni csak a második félidőben tudott. Akkor is egy öngóllal, Manucho egy szöglet után csúsztatott a saját kapujába. (1-2)

A 63. percben, Medel második sárga lapjával emberhátrányba került a hazai gárda, de így is fölényben volt a hajrában. Hiába voltak azonban Reyesnek és Negredónak is lehetőségei, az egyenlítés nem sikerült, így a rossz kezdés a Sevilla vereségét és a Valladolid győzelmét eredményezte.