Hatgólos meccsen a Nürnberg sikerével zárult a forduló

A Bundesliga tizennegyedik fordulójának záró mérkőzésén a Nürnberg hazai pályán 4-2 arányban győzte le a Hoffenheim együttesét.

A hazaiak Rudy öngóljával a hetedik percben szereztek vezetést, a középpályás Kijotake szabadrúgásába ért bele szerencsétlenül (1-0). A Hoffenheim ezt Schipplock bólintásával kiegyenlítette a 33. percben (1-1), de Nilsson fejesével ismét a hazaiaknál volt az előny (2-1).

A második félidő derekán Polter lecsapott Compper rövid hazaadására és két gólosra növelte a hazaiak előnyét (3-1), de a hajrára is maradtak izgalmak. Salihovic büntetőjével felcsillant a remény a Hoffenheim előtt a 81. percben (3-2), majd Kijotake három perccel a vége előtt maga állította be a végeredményt (4-2).

14. forduló
1. FC Nürnberg-TSG 1899 Hoffenheim 4-2 (2-1)
Gólszerzők: Rudy (ö.g., 7.), P. Nilsson (44.), Polter (69.), Kijotake (86.) ill. Schipplock (33.), Salihovic (81. 11-esből)