Spanyol Király Kupa

Az Alavés csak megráncigálni tudta a tartalékos Barcelona bajszát

3-1-re győzött a harmadosztályú Deportivo Alavés ellen, így kettős győzelem jutott a Spanyol Király Kupa legjobb 16 együttese közé az FC Barcelona. A katalánok támadója, David Villa duplázott a mérkőzésen, így megszerezte profi pályafutása 300. és 301. gólját. Néhány kilométerrel odébb, a Sevilla könnyed, 3-0-ás sikert aratott a találkozót emberhátrányban befejező Espanyol otthonában, a kék-fehérek kispadján még nem az új vezetőedző, Javier Aguirre ült.

Ha a frászt nem is hozta Tito Vilanova csapatára, némileg ráijesztett ellenfelére az Alavés, amely az első negyedóra tapogatózását követően megszerezte a vezetést. Jonathan Dos Santos labdavesztése után Miki csavarta jobbról középre a labda, Borja Viguera pedig Martín Montoya mellett öt méterről bólintott a kapu bal oldalára. (0-1) Pinto kapus mozdulni sem tudott a fejesre. Nem esett kétségbe a Barcelona, sőt, viszonylag gyorsan válaszolt a rivális találatára. Adriano iramodott kapu felé a bal szélen, Thiagóval kényszerítőzött, majd a visszakapott labdát a kapu előterébe érve a hálóba lőtte. (1-1)

A fordulás után David Villa percei következtek. A spanyol válogatott támadó 19 méterről végezhetett el szabadrúgást, és profi pályafutása 300. góljaként a sorfal felett mesterien tekert a jobb felső sarokba. (2-1) Három perccel később már a 301. találat is megszületett, Thiago indításával Cristian Tello lépett ki, majd önzetlenül tálalt a gólszerző elé, aki közelről nem hibázott. (3-1)