A Lazio magabiztosan győzte le az Udinesét

A Lazio González, Klose és Hernanes góljaival 3-0-ra legyőzte hazai pályán az Udinesét a Serie A 14. fordulójában.

A Lazio esélyeshez megfelelően kezdte a találkozót és már az első félidőben kétgólos előnyt szerzett. A 11. percben egy Lazio-szöglet után Willians ért bele kézzel a labdába, a játékvezető tizenegyest kapott. Ledesma állt a labda mögé, Krkic azonban kiütötte a labdát. A másik oldalon is nagy helyzet maradt ki, Di Natale kapufát lőtt.

A 18. percben megszerezte a vezetést a Lazio: Mauri remek passzából Álvaro González ballal 8 méterrről a rövid sarokba lőtt (1-0). A 25. percben Candreva bombázta bele a kapusba ziccerét.. Fél óra elteltével növelte az előnyét a Lazio:  Klose kapott remek labdát Mauritól, és 14 méterről a bal alsóba lőtt (2-0). A szünetben ezzel két góllal vezettek a hazaiak. Még egy óra sem telt el, amikor már három volt a rómaiaka előnye: Hernanes egy 22 méteres szabadrúgásból a kau jobb oldalába csavart (3-0).  A mérkőzés további részében már mindkét csapat a lefújást várta, maradt a háromgólos hazai siker.