La Liga

A Málaga kiütötte a Valenciát

A Málaga 4-0-ra verte otthon a Valenciát a spanyol labdarúgó-bajnokság 13. fordulójának szombati meccsén.

Joaquín

A Málaga gyorsan, már a 8. percben hangulatba hozta publikumát, Portillo 12 méterről félmagasan a bal sarokba emelt (1-0). A továbbiakban is fölényben játszott a hazai sereg és a 74. percben újabb gólt szerzett, Saviola 18 méterről laposan lőtt, Alberto Costán megpattant a labda és a jobb alsóba vágódott (2-0). A 81. percben jött a harmadik hazai találat, Santa Crúz hét méterről, középről, teljesen üresen a kapu bal oldalába gurított (3-0). A ráadásban még egy gólt szerzett a Málaga, Isco középről, 20 méterről a jobb alsóba küldte a labdát (4-0).

A Málaga négy nyeretlen mérkőzést követően győzött a bajnokságban és feljött a negyedik helyre. A Valencia továbbra sem tud győzni idegenben - két döntetlen, öt vereség - és tizedik a tabellán.