Európa Liga

Továbbjutott a Lazio, a Tottenhamre ki-ki meccs vár

A Lazio odahaza gól nélküli döntetlenre végzett a Tottenhammel a labdarúgó Európa Liga J csoportjának 5. fordulójában.

Panathinaikosz-Maribor

A negyedik helyezett görög csapat, a harmadik szlovént fogadta. Az első félidő végén emberhátrányba kerültek a vendégek, Mejac kézzel ért a labdához és miután volt már egy sárgája, a játékvezező kiállította. Az 53. percben egy kezezést követően büntetőhöz jutott a Panathinaikosz, ám nem tudott élni az eséllyel, Vitolo a bal oldali kapufát találta telibe. A 67. percben újabb 11-est kaptak a görögök és ismét Vitolo állt a labda mögé: ezúttal nem hibázott, a jobb alsóba küldte a labdát (1-0). Az athéni gárda győzelme azt jelenti, hogy a Maribor biztosan nem juthat tovább, a görögök az utolsó körben a Tottenham otthonában próbálkozhatnak.

Lazio

Lazio-Tottenham Hotspur

Sajnos a mérkőzés felvezetése nem volt békés, tíz Tottenham-szurkoló megsérült Rómában, amikor a Lazio huligánjai rájuk támadtak a két csapat mérkőzése előtt. Ehhez képest a meccs első félideje eseménytelenül telt, nem szereztek gólt a felek. A szünet után sem változott a helyzet, a hajrában Hugo Lloris hatalmas bravúrral hárította Ciani próbálkozását, így 0-0-ra zártak a felek. A Lazio továbbjutott, a Tottenham zárásként odahaza a Panathinaikosz ellen ki-ki meccset vívhat.