Zsinórban második sikerét aratta a Wolfsburg

A VfL Wolfsburg idegenben 3-1 arányban legyőzte a Hoffenheim együttesét a Bundesliga 12. fordulójának vasárnap esti meccsén.

A Wolfsburg csakúgy mint múlt héten, ezúttal is 3-1-re győzöttA vendégek már a mérkőzés elején, a hetedik percben vezetéshez jutottak, kellett ahhoz a Hoffenheim kapusának, Tim Wiesének sokadik idei hibája is. A hálóőr egy bal oldali beadást csúnyán elnézett, középen Haszebe az üresen hagyott kapuba fejelt (0-1).

Az első félidő derekán növelte előnyét a Wolfsburg: Firmino eladta a labdát, Josué kiugratta Dostot, aki a büntetőterületen belülről bal belsővel a hálóba lőtt (0-2).

A hajrában végleg eldöntötte az összecsapást a Wolfsburg, a 78. percben Naldo végzett el szabadrúgást a kaputól közel harminc méterre, lövése pedig a bal alsó sarokba csapódott (0-3). Két perccel a vége előtt Derdiyok egy fejessel szépített (1-3), de a lényegen ez már nem változtatott.

A Wolfsburg zsinórban másodszor győzött a bajnokságban, erre az idei szezonban eddig még nem volt példa.