Szalai Ádámék egygólos sikerrel nyitották a fordulót

A Mainz 2-1-re verte otthon a Nürnberget a német labdarúgó-bajnokság 11. fordulójának nyitómeccsén.

Szalai Ádám

A Nürnberg eddig annyi gólt szerzett a bajnokságban, mint Szalai Ádám egymaga - a magyar csatár tíz fordulót követően a Bayern München támadójával, Mario Mandzukiccsal együtt vezeti a góllövőlistát, nyolc-nyolc találatot jegyeztek. Szalai ezúttal is kezdőként szerepelt és a 12. percben gólt szerzett csapata. Müller a bal oldalon áthámozta magát védőjén, a kapu felé tört és nyolc méterről, éles szögből, laposan a hosszú sarokba lőtt (1-0). A 21. percben jött a második hazai találat, Baumgartlinger középen pazar passzt küldött Ivanschitzhez, aki elhúzta a labdát a kifutó Rakovsky kapus mellett és az üres kapuba továbbított (2-0). Kétgólos előnye birtokában kényelmesebbé vált a Mainz és öt perccel a szünet előtt szépített a Nürnberg: Kiyotake jobbról, az oldalvonal közeléből ívelt a kapu elé szabadrúgást, Nilsson pedig öt méterről a bal sarokba fejelt (2-1).

A 79. percben Szalai kakaskodás miatt sárga lapot kapott, a magyar csatár végig a pályán volt. A Mainz megnyerte a meccset és ezzel a sikerrel ideiglenesen az ötödik helyre jött fel. A Nürnberg a 14. pozícióban maradt.