Német Kupa

Tartalékosan gálázott a Bayern, büntetőkkel jutott tovább a Hannover

A Bayern München több alapemberét nélkülözve simán, 4-0 arányban győzött a Kaiserslautern ellen a Német Kupa második fordulójában. A Huszti Szabolcsot ezúttal nélkülöző Hannover igencsak megszenvedett, tizenegyesekkel búcsúztatta a másodosztályú Dynamo Dresden csapatát.

A Bayern igen tartalékosan lépett pályára - a védelem tengelyében Anatolij Tyimoscsuk, annak bal szélén Diego Contento, a középpálya közepén Emre Can és David Alaba kapott helyet - ennek ellenére már a 11. percben vezetést szereztek a bajorok. Pizarro kapott egy kiugratást a tizenhatos jobb oldalán, s a bal sarokba lőtt (1-0).

Robben nyer egy fejpárbajt

A szünet után megduplázták előnyüket a hazaiak, Jessen rossz felszabadítását követően Pizarro Robben elé fejelte a labdát, a holland támadó pedig a tizenegyespont magasságából bevette Sippel kapuját (2-0). Alig tíz perccel később már hárommal vezetett a Bayern, Shaqiri bal oldali szabadrúgása után Pizarro ezúttal fejjel talált a hálóba (3-0). Két perccel a lefújás előtt a perui második gólpasszát is kiosztotta, Robben elé tolta a labdát, aki mintegy 11 méterről ballal a kapuba lőtt (4-0).

A Bayern magabiztos győzelemmel jutott a harmadik körbe.