Német Kupa

Hajnal betalált, a Stuttgart fölényes győzelmet aratott

A VfB Stuttgart többek között Hajnal Tamás találatának köszönhetően 3-0 arányban győzte le a St. Pauli csapatát a Német Kupa második körében, így magabiztosan jutott a következő fordulóba. Ezt nem mondhatja el magáról a Leverkusen, amely csak hosszabbításban múlta felül a harmadosztályú Bielefeld együttesét.

Hajnal Tamás kezdő volt az összecsapáson, a VfB az első félidő derekán két percen belül kétszer is betalált másodosztályú ellenfele hálójába. A 21. percben Ibrahima Traoré vágta a labdát 28 méterről a léc alá (1-0) - hatalmas bombagól volt - majd mindössze egy perccel később Molinaro bal oldali beadását követően Ibisevic vette át mellel a labdát, mielőtt a kapu bal alsó sarkába lőtte azt (2-0).

Hajnal Tamás a Steaua ellen

A szünet előtt elérkeztek Hajnal Tamás pillanatai, a magyar válogatott középpályása Gentner átadását követően közelről belsőzte a kapuba a játékszert (3-0). Hajnal végigjátszotta mérkőzést, s mivel az állás a második félidőben nem változott, a Stuttgart 3-0-val jutott a következő fordulóba.

Német Kupa
2. forduló
VfB Stuttgart-FC St.Pauli 3-0 (3-0)
Gólszerzők: I. Traoré (21.), Ibisevic (22.), Hajnal (41.)

DSC Arminia Bielefeld-Bayer 04 Leverkusen 2-3 (1-1) - hosszabbítás után
Gólszerzők: Hille (10.), Schutz (82.) ill. Hegeler (23.), M. Friedrich (56.), Schürrle (94.)
Kiállítva: C. Müller (117.) - Bielefeld

Kickers Offenbach-1. FC Union Berlin 2-0 (0-0)
Gólszerző: Fetsch (74.), Vogler (85.)

Karlsruher SC-MSV Duisburg 1-0 (0-0)
Gólszerző: Kempe (88.)
Kiállítva: Sukalo (80.), Wiedwald (90.) - mindkettő Duisburg