Angol Ligakupa

Ötöt kapott, négygólos hátrányban volt, de héttel válaszolt az Arsenal

Négygólos hátrányból 7-5-re nyert az Arsenal hosszabbítás után a Reading otthonában labdarúgó Angol Ligakupában a legjobb 16 közé jutásért játszott meccsen.

Hunt

A szokásoknak megfelelően a Reading és az Arsenal sem a legerősebb összeállításával ugrott neki a Ligakupa meccsnek, de arra kevesen számítanak, hogy egy félidőt követően a londoniak háromgólos hátrányt szednek össze. A 12. percben Robson-Kanu bal oldali beadása középen üresen találta Robertset, aki hat méterről az üres kapuba lőtt (1-0). Hat perccel később Gunter jobbról centerezett, Koscielny a rövidnél menteni igyekezett, de lábáról a saját kapujába vágódott a labda (2-0). A 20. percben jött a harmadik hazai találat, Leigertwood 16 méterről lőtt, Martinez vetődött, beleütött a labdába, ami a hálóba hullott (3-0). A 37. percben McClearly pontosan adott be jobbról és ezúttal Hunt volt a befejező, 11 méterről a bal alsóba bólintott (4-0). Az első félidő ráadásában szépített az Arsenal, kontrázott a vendégcsapat, Walcott középen egyedül ugrott ki és 14 méterről a kifutó kapus felett a hálóba emelt (4-1). A szünet után a csereként beállt Giroud kettőre faragta az Arsenal hátrányát, fejjel talált Federici hálójába (4-2). Két perccel a vége előtt az öngólos Koscielny javított, egy szöglet után szerzett fejes góljával 4-3-ra alakította a meccset. A játékvezető négyperces ráadást jelzett, de tovább engedte a játékot és a 95. percben egyenlített az Arsenal, Walcott lövését a gólvonalon túlról mentették, a bíró gólt ítélt (4-4).

WalcottKövetkezett a hosszabbítás, a 103. percben már az Arsenal vezetett, Chamakh balról, 17 méterről laposan a rövid sarokba lőtt (4-5). A 116. percben egyenlített a Reading, Pogrebnyak öt méterről a kapu bal oldalába fejelt (5-5). A 120. percben megnyerte a meccset az Arsenal, Arsavin lövését a gólvonalról mentették, a kipattanót Walcott nagy erővel a hálóba küldte (5-6). Ezzel még nem volt vége, az Arsenal labdát szerzett a saját 16-osán, Chamakh ugrott ki és 20 méterről a kifutó kapus felett a hálóba emelt (5-7). Őrületes meccsen, négygólos hátrányból jutott tovább a londoni gárda.

Eközben két élvonalbeli csapat is másodosztályú gárda áldozata lett, a Middlesbrough a Sunderlandet kapta el, míg a Leeds a Southamptont verte. Az Aston Villa nehéz pillanatokat élt meg a hajrában, de végül 3-2-re nyert a harmadosztályú Swindon ellen.

A Wigan a negyedosztályú Bradford ellen kínlódott és végül büntetőkkel kikapott.

Angol Ligakupa, nyolcaddöntő
Leeds-Southampton 3-0 (1-0)
Gól: Tonge (35.), Diouf (88.), Becchio (90. - 11-esből)

Reading-Arsenal 5-7 (4-1)
Gól: Roberts (12.), Koscielny (18., öngól), Leigertwood (20.), Hunt (37.), Pogrebnyak (116.), ill. Walcott (45., 90., 120.), Giroud (63.), Koscielny (88.), Chamakh (103., 122.)

Wigan-Bradford 0-0, 11-esekkel: 2-4

Swindon-Aston Villa 2-3 (0-2)
Gól: Storey (77., 80.), ill. Benteke (30., 89.), Agbonlahor (39.)

Sunderland-Middlesbrough 0-1 (0-1)
Gól: McDonald (39.)