Tévez mentette meg a Manchester Cityt

A Manchester City 1-0-ra verte otthon a Swansea-t az angol labdarúgó-bajnokság 9. fordulójának szombati meccsén.

Carlos Tévez

Miután a Manchester City szerdán gyakorlatilag bevégezte a Bajnokok Ligájában - kikapott Amszterdamban, három meccsen egy pontot gyűjtött - odahaza a Swansea ellen próbált javítani. Roberto Mancini együttese azonban átmentette nemzetközi formáját a Premier League-re is, ugyanis kilátástalan teljesítményt nyújtott az első félidőben.

A 61. percben Carlos Tévez javított a képen, középről, 22 méterről lövésre szánta el magát, jobb lábbal a jobb sarokba zúdította a labdát (1-0). A gólt követően lenn maradt a Swansea kapusa, Michel Vorm, akit ápolni kellett, majd hordágyon vitték le a pályáról. Nem ő volt az egyetlen, aki így hagyta el a játékteret, ugyanis a 85. percben Micah Richards is megsérült a hazaiak részéről, Kolo Touré állt be a helyére.

A játékvezető a sérülések miatt 12 percet hosszabbított, de a Manchester City megőrizte előnyét, továbbra is veretlen és egy pontra megközelítette a listavezető Chelsea-t, amely vasárnap a Manchester Unitedet fogadja. A Swansea a tizedik helyen áll.