Európa Liga

Obertan volt a nyerőember Newcastle-ben

A Newcastle 1-0-ra verte otthon a Bruges-t a labdarúgó Európa Liga D-csoportjának 3. fordulójában. Az angol csapat továbbra is vezeti a kvartettet.

Marítimo egy pontot már szerzett, gólt viszont nem lőtt az eddigi két mérkőzése során. A portugál csapat a Bordeaux ellen sem kezdett jól, a 30. percben hátrányba került, Benoît Trémoulinas söpört el a bal oldalon, beadását Gouffran 11 méterről a hosszú sarokba küldte (0-1). A 36. percben egyenlített a hazai csapat, Rúben Ferreira távoli lökete a felső lécen csattant, a kipattanót Roberge öt méterről a jobb sarokba pattintotta (1-1). A szünet után nem esett gól, a Bordeaux a második helyre lépett.

Obertan

A csoport éllovasa, a Newcastle gól nélküli első félidőt követően a 48. percben került előnybe, Sammy Ameobi pompás szólóját követően kiugratta Gabriel Obertant, aki jobbról, 13 méterről, a hosszú alsó sarokba lőtt (1-0). Az angolok megőrizték az egygólos fórt és továbbra is vezetik a kvartettet.