Utánpótlás

Olaszországot is legyőzték a magyar fiatalok

Liechtenstein 5-0-s és Albánia 1-0 legyőzése után, nagyszerű meccsen Olaszországot is verte az U17-es magyar futballválogatott Telkiben. Ezzel a sikerrel Pisont István csapata csoportelsőként jutott az elitkörbe.

A sokkal esélyesebb olaszok szereztek vezetést az első félidőben, majd öt perccel később Zsótér Donát egyenlített. A második félidőben aztán az Illés Akadémia nagyon tehetséges középpályása, Rácz Barnabás két zseniális megmozdulással gyakorlatilag eldöntötte a meccset.

Előbb az 56. percben a kapuval majdnem szemben lőtte ki a bal alsó sarkot, majd 19 perccel később ugyanúgy egy zseniális indítás után a felpörgő labdát bombázta, megint ballal a kapuba.

A magyar válogatott így kiemeltként várja majd az elitkör sorsolását, ahol hét négyes csoportba osztják a továbbjutókat, a csoportelsők jutnak majd az Európa-bajnokság nyolcasdöntőjébe.

U17-es Európa-bajnoki selejtező
8. csoport (Telki, Tatabánya)
Magyarország-Olaszország 3-2 (1-1)
gólszerzők: Zsótér (21. - büntetőből), Rácz (56., 75.), illetve Mauri (16.), Cerri (77. - büntetőből)
Liechtenstein-Albánia 0-6 (0-4)
gólszerzők: Xhemo (12.), Aliu (25.), Lokaj (38., 77.), Tahiraj (39.), Rashica (62.)