VB 2014

Messire nincsenek szavai a kapitánynak, Argentína hármat vágott

Argentína 3-0-ra verte otthon Uruguayt a dél-amerikai világbajnoki selejtezősorozat 8. fordulójában.

Argentína

Az argentin válogatott szövetségi kapitánya, Alejandro Sabella erőteljes támadószekcióval állt fel Uruguay ellen, Lionel Messi, Sergio Agüero, Gonzalo Higuaín és Angel Di María is szerepet kapott. Az első félidőben nem esett gól a szünet után viszont beindultak a hazai klasszisok, Messi duplázott, Agüero pedig egyet vágott. Argentína ezzel a sikerrel ismét élre állt a csoportban.

"Nagyszerű játékosaink vannak, akik csapatként remekeltek - mondta Sabella. - Nincs elég szó kifejezni Messi zsenialitását. A Spanyol Királyi Akadémiának kellene egy új melléknevet találnia Messi számára."

Kolumbia Radamel Falcao két góljával verte Paraguayt, Bolívia 1-1-re zárt Peruval, Ecuador pedig 3-1-re győzte le Chilét.

Ecuador-Chile 3-1 (1-1)
Gól: Felipe Caicedo (33., 56.), Segundo Castillo (90.), illetve Juan Carlos Paredes (25.)

Argentína-Uruguay 3-0 (0-0)
Gól: Messi 66., 80., Agüero 75.)

Az állás: 1. Argentína 17 pont/8 meccs, 2. Kolumbia 16 (14-6), 3. Ecuador 16 (11-8), 4. Uruguay 14 (15-14), 5. Chile 12 (13-16), 6. Venezuela 11, 7. Peru 8, 8. Bolívia 5, 9. Paraguay 4.