Sanghaji tenisztorna

Murray meggyőző győzelemmel mutatkozott be

Andy Murray az első körben erőnyerő volt, előző ellenfele visszalépett, így a harmadik fordulóban lépett először pályára a Sanghaji Mastersen. A brit játékos 6:2 6:2 arányban győzte le az ukrán Alekszandr Dolgopolovot, s biztosította helyét a legjobb nyolc között.

Dolgopolov magabiztos adogatójátékkal kezdte a mérkőzést, a következőben azonban már megremegett, s Murray egyből brékelt (1:2). A hetedik játékban, 2:4-es állásnál az ukrán két kettős hibát is ütött, az olimpiai bajnok ismét elvette adogatását, s 6:2-re megnyerte az első játszmát. Murray feltűnően sokat köhécselt, de a játékban ez látszólag nem zavarta.

Murray magabiztosan győzött Dolgopolov ellen

A második játszmában Dolgopolov 1:1-nél 30-0-ről vesztette el adogatását, s ezt követően hiába brékelt vissza azonnal, következő adogatójátékában szélesre-hosszúra püfölte a labdát, s ismét hátrányba került (2:3). Murray a továbbiakban esélyt sem adott riválisának, s 6:2-re a második szettet is behúzta.

A címvédő a következő fordulóban a cseh Radek Stepánekkal mérkőzik.