Férfi kosárlabda Adria Liga

Két hosszabbítás után, egyetlen ponttal kapott ki a Szolnok Boszniában

A Szolnoki Olaj kétszeri hosszabbítás után, Báder Márton 40 pontja ellenére egy ponttal kikapott a bosnyák Siroki Brijeg vendégeként vasárnap a férfi kosárlabda Adria Liga harmadik fordulójában.

A 14 csapatos Adria Ligában két forduló után 1/1-es győzelem/vereség mérlegnél tartó Szolnok - amely idehaza kihagyja az NB I alapszakaszát - Horváth Ákos révén öt ponttal is vezetett a nyitónegyedben, de a második játékrésznek már a Siroki Brijeg vágott neki előnyből. A folytatásban maradt a hazai előny, a félidőben pedig 45-40 volt az állás.

A magyar bajnok és kupagyőztes aztán alaposan rákapcsolt a fordulás után, és főként a kapitány Bádernek köszönhetően 30 perc elteltével már csak kétpontos hátrányban volt (60-58). Pór Péter együttese a hajrában öt ponttal elhúzott (71-76), ám a bosnyákok az utolsó pillanatban egy triplával kiegyenlítettek (78-78), így jöhetett a hosszabbítás.

Az első "túlóra" 9-9-cel zárult, következett tehát az újabb ráadás, amelyben a vendégek Németh István tripláival kétszer is ledolgozták ötpontos lemaradásukat, de fordítani már nem tudtak.

A csata hőse Báder Márton lett, aki 36 perc alatt 40 pontot és 9 lepattanót gyűjtött.

Az 1/2-es győzelem/vereség mérlegnél tartó Tisza-partiak szombaton a montenegrói Podgoricát fogadják.

3. forduló
Siroki Brijeg (bosnyák)-Szolnoki Olaj 102-101 (25-24, 20-16, 15-18, 18-20, 9-9, 15-14) - kétszeri hosszabbítás után
A magyar csapat legjobb dobói: Báder 40, Kalve 14, Simon 12, Horváth 11