A Southampton otthon tartott egy pontot a Fulham ellen

Döntetlennel végződött a házigazda Southampton és a Fulham csatája az angol labdarúgó Premier League 7. fordulójának vasárnapi játéknapján.

A Szentek korán megszerezték a vezetést, a 4. percben bal oldali szabadrúgás után a rövid oldalon álló  José Fonte fejese behullott a kapu bal oldalába (1-0). A londoniak a második félidő közepén egyenlítettek, Riise 16 méteres kapáslövésébe Hooiveld ért bele szerencsétlenül továbbította saját kapujába (1-1).

A valódi izgalom a hajrában jött, a Kieran Richardson Riether jobb oldali beadása után 6 méterről lőtt a kapuba (1-2), a Fulham zsebben érezhette a három pontot. Csakhogy a 90. percben Fonte duplázott, Fox jobbról, szabadrúgásból ívelt a kapu előterébe, a portugál védő a hálóba csúsztatott (2-2).

A hátralévő pár percben a Southamptonnak voltak helyzetei, de Nigel Adkins és Martin Jol is elégedett lehet az egy ponttal, igaz, a londoni együttes 77 éve nem nyert a St. Mary's-ben. Egyébként mindkét csapat először ikszelt a szezonban, de míg a Fulham 10, az újonc Southampton 4 pontot gyűjtött.

Premier League, 7. forduló:
Southampton-Fulham 2-2 (1-0)
gólszerző: José Fonte (4., 90.), illetve Hooiveld (69. - öngól), Richardson (88.)