A Roma hazai pályán javított

Az AS Roma 2-0-s győzelmet aratott a vendég Atalanta felett az olasz labdarúgó-bajnokság 7. fordulójának vasárnapi első mérkőzésén.

Az elmúlt fordulóban Torinóban súlyos vereséget szenvedő - azelőtt a Sampdoriával ikszelő - Roma az első perctől próbálta beszorítani a vendégeket, több-kevesebb sikerrel, minkét csapat előtt jó néhány lehetőség adódott, az Atalanta Moralez révén kapufáig jutott. A 31. percben végül a Roma szerezte meg a vezetést, Totti emelt be a védők mögé, Lamela közelről helyezett a hálóba (1-0). A félidő végén a hazaiknál Mattia Destro is telibe találta a kapufát.

A második felvonás már a Roma egyértelmű fölényét hozta, és a 62. percben már kettővel ment Zdenek Zeman együttese: Mattia Destro lövését védte Consigli, de kiejtette kezéből a labdát, az érkező Michael Bradley nem hibázott (2-0). Egy-egy Atalanta-helyzet még adódott a folytatásban, de nem tudtak szépíteni a vendégek, csak érvénytelen lesgólt szereztek. A Farkasok 2-0-ra nyertek és az 5. helyre léptek előre a tabellán.