Potyagóllal szerezte meg második győzelmét a Chievo

A Chievo hazai pályán 2-1-re legyőzte a Sampdoriát a Serie A 7. fordulójának első mérkőzésén.

A Chievo sorozatban elszenvedett öt vereség után új edző, Eugenio Corini irányításával lépett pályára, és az új mester fel is tudta pörgetni a veronaiak játékát. Az első félidő hajrájában betaláltak a Sampdoria kapujába Thereau révén. (1-0)

A szünet után a szezont remekül nyitó, de utóbbi három meccsén veretlen genovai együttes egyenlíteni tudott Maresca találatával. (1-1)

Pontot azonban így sem szereztek a vendégek, miután Di Michele távoli, fogható lövését Romero kapus ügyetlen mozdulattal a saját hálójába segítette. (2-1)

Corini vezetőedzőnek tehát sikerült győzelemmel bemutatkoznia, és immár arról beszélhetünk, hogy a Sampdoria került válságba. A Chievo legalább ideiglenesen a 16. helyre lépett előre, míg a kék-fehérek maradtak ötödikek, de többen is megelőzhetik őket a fordulóban.