La Liga

Falcao nélkül is tovább menetel az Atlético Madrid

Az Atlético Madrid 1-0-ra nyert az Espanyol otthonában a spanyol labdarúgó-bajnokság 6. fordulójának vasárnapi meccsén.

Borzalmas teljesítményt nyújtott az eddigi öt forduló során az Espanyol, amely négy vereség mellett mindössze egy döntetlent tud felmutatni. Vasárnapi riválisa, az Atlético Madrid szintén egy döntetlent jegyez, ám kudarcok helyett négy győzelem áll a neve mellett. A vendégek legnagyobb sztárja, Radamel Falcao combsérülés miatt nem utazott el Barcelonába, de csapata nélküle is sikerrel járt.

A 30. percben szerezte meg a vezetést és a mérkőzés egyetlen gólját az Atlético Madrid: Juanfran jobb oldali beadását a középen tisztán érkező Raúl García hét méterről a bal sarokba fejelte (0-1).

Espanyol, Atlético Madrid

A második félidőben többet birtokolta a labdát az Espanyol és mezőnyfölényben is játszott, de ez kevés volt az egyenlítéshez. A fővárosi gárda három ponttal távozott.

Az Atlético Madrid két pont hátránnyal szorul a második helyre a Barcelona mögé, az Espanyol továbbra is sereghajtó.