La Liga

Kétgólos hátrányból, emberelőnyben fordított a Barca

A Sevilla az FC Barcelonát fogadta a spanyol labdarúgó-bajnokság 6. fordulójában. A vendégek a 72. perctől Medel kiállítása miatt emberelőnyben játszottak és a hajrában megfordították a meccset, 3-2-re nyertek.

Elképesztő fölényben játszott a Barcelona az első 20 perc során, a hazai gárda védekezésre kárhoztatott, olykor csak nyomozta a labdát. Jordi Alba és Messi lövését is hárította Palop, a meccs ezen szakaszában úgy tűnt, csupán percek választják el a góltól a vendégek. Jött is a gól, ám váratlanul a Sevilla szerezte. A 26. percben Medel lökete Mascheranóról Trochowski elé pattant, a sevillai igazított a labdán és balról, tíz méterről, ballal a hosszú sarokba küldte (1-0). A gólt követően Messi kis híján egyenlített, Maduro blokkolta a lövést és ezt követően kijjebb merészkedett a Sevilla. Az első félidő utolsó tíz percében többször felbukkant Valdés kapuja előtt Michel alakulata, egygólos hazai előnnyel mentek pihenni a felek.

Cicinho és Pedro

A szünet után azonnal növelte előnyét a Sevilla, Busquets adta el a labdát a félpályánál, Medel megszerezte, kiugratta Negredót, aki középen kapura tört és nyolc méterről a kifutó Valdés fölött a jobb sarokba emelt (2-0). Öt percel később szépített a Barca, Messi átadását Pedro a 16-osnál Fábregas elé helyezte, aki futtából,17 méterről, középről a jobb alsóba lőtt (2-1).

A 72. percben emberhátrányba került a Sevilla. Állt a játék, Medel és Fábregas egymáshoz sétált, a sevillai a barcelonai arca felé bólintott, Fábregas látványosan elvágódott, a játékvezető kiállította Medelt. Ettől kezdve végig füttykoncert kísérte ahányszor barcelonai lábakon járt a labda. Hiába, a 89. percben egyenlített a Barca, Messi pöckölte be a labdát a 16-oson belülre, Fábregas két védő között átvette és hét méterről, középről a jobb sarokba lőtte (2-2). Ezzel nem volt még vége, a ráadásban  Messi-Villa kényszerítő végén a csereként beállt csatár balról, nyolc méterről, félmagasan a rövid sarokba lőtt (2-3). Kihasználta az emberelőnyt a Barcelona, amely ezzel a sikerrel klubrekordot döntött: ötödik alkalommal rajtolt hat győzelemmel a Primera Divisiónban.

La Liga
6. forduló
Sevilla-Barcelona 2-3 (1-0)
Gól: Trochowski (26.), Negredo (48.), ill. Fábregas (53., 89.), Villa (93.)
Kiállítva: Medel (72., Sevilla)
Sevilla: Palop - Cicinho, Botia, Spahic, Navarro - Medel, Maduro - Navas, Rakitic (Kondogbia, 76.), Trochowski (Del Moral, 38.) - Negredo (Luna, 80.).
Barcelona: Valdés - Alvés (Villa, 79.), Song, Mascherano, Alba - Xavi, Busquets (Thiago, 76.), Fábregas - Pedro, Messi, Sanchez (Tello, 70.).

95. perc - Vége.

93. perc - Fordított a Barca! Messi-Villa kényszerítő végén a csereként beállt csatár balról, nyolc méterről, félmagasan a rövid sarokba lőtt (2-3).

89. perc - Egyenlített a Barca! Messi pöckölte be a labdát a 16-oson belülre, Fábregas két védő között átvette és hét méterről, középről a jobb sarokba lőtte (2-2).

86. perc - Ezúttal Fábregast löktél fel 20 méterre a sevillai kaputól, a szabadrúgást Xavi ismét a sorfalba lőtte.

83 .perc - A Sevilla térfelén jár a labda, a közönség füttykoncerttel kíséri, ahogy lábról lábra járatja a Barca.

76. perc - Tello és Villa is a pályán, az egyenlítést hajszolja a Barca.

74. perc - Messi ismét szabadrúgást lőhetett, ezúttal 19 méterről, a sorfal mentett.

72. perc - Állt a játék, Medel és Fábregas egymáshoz sétált, a sevillai a barcelonai arca felé bólintott, Fábregas látványosan elvágódott, a játékvezető kiállította Medelt.

69. perc - Pedro bal oldali beadását szögletre mentették a berobbanó Sánchez elől.

66. perc - Sánchezt buktatták a sevillai 16-os előterében, Xavi a sorfalba vágta a szabadrúgást.

61. perc - Messi 27 méterről végzett el szabadrúgást, a labda a bal felső felé süvített, Palop hatalmas bravúrral, vetődve szögletre tolta.

57. perc - Sánchez balról befelé húzott, jobbal a rövid sarkot vette célba, a labda az oldalhálóba vágódott.

53. perc - Szépített a Barcelona! Messi átadását Pedro a 16-osnál Fábregas elé helyezte, aki futtából,17 méterről, középről a jobb alsóba lőtt (2-1).

50. perc - Pedro lövését a gólvonalról tisztázták.

48. perc - Kettővel vezet a Sevilla! Busquets adta el a labdát a félpályánál, Medel megszerezte, kiugratta Negredót, aki középen kapura tört és nyolc méterről a kifutó Valdés fölött a jobb sarokba emelt (2-0).

46. perc - A Sevilla kezdte a második félidőt.

46. perc - Szünet.

42. perc - Sevillai pillanatok a Barca kapuja előtt, Medel gyenge távoli lövése zárta a próbálkozások sorát.

38. perc - Megsérült a gólszerző Trochowski, Del Moral váltotta.

37. perc - Negredo jobbról, 17 méterről a hosszú sarkot vette célba, a labda nem sokkal zúgott el a kapu mellett.

35. perc - Csendesebb lett a meccs, a gól óta ismét a Barca birtokolja többet a labdát.

27. perc - Kis híján azonnal egyenlített a Barcelona, Messi lőhetett hat méterről, Maduro belevetődött a labdába.

26. perc - Vezet a Sevilla! Medel lökete Mascheranóról Trochowski elé pattant, a sevillai igazított a labdán és balról, tíz méterről, ballal a hosszú sarokba küldte (1-0).

25. perc - Messi tekerte jobbról, szabadrúgásból a kapu elé a labdát, kifejelték.

19. perc - Valdés első védése, Rakitic próbálkozását hárította.

18. perc- Messi és Pedro is hatalmasat esett a sevillai 16-os előterében, mindkét alkalommal néma maradt a bíró sípja.

13. perc - Messi tíz méterről, balról laposan lőtt, Palopról kipattant a labda, szögletre mentettek a sevillaiak.

13. perc - Az első valamirevaló hazai próbálkozás, egy kontra után Negredo balról jócskán a kapu mellé trafált.

12. perc - Nagy tempót diktál a Barcelona, amely egyértelműen támadóan lép fel, a Sevilla egyelőre védekezésre kárhoztatott.

7. perc - Messi tolta balra a labdát Jordi Albának, aki éles szögből lőtt, Palop vetődve védett.

5. perc - Alig találkozik a labdával a Sevilla, a Barcelona a hazai térfélen járatja a labdát.

2. perc - Pazar bal oldali összjáték befejezéseként Pedro 16 méterről fölé durrantott.

1. perc - A Barcelona kezdte a meccset.

21:50 - Köszöntjük olvasóinkat! A hibátlan teljesítménnyel éllovas FC Barcelona a veretlen Sevilla otthonában lép fel.