VB 2014

Az ausztrálok kellemetlen pofonba szaladtak bele

Meglepő, 2-1-es vereséget szenvedett Ausztrália válogatottja Jordánia vendégeként a 2014-es labdarúgó-világbajnokság ázsiai selejtezősorozatában.

Az ausztrálok az első félidőben nagyon gyenge színvonalon játszottak, a második játékrészben pedig hiába emeltek valamennyit a fordulatszámon, korán hátrányba kerültek. Az 50. percben egy látványos - valószínűleg  mű- - esés után ítélt büntetőt a játékvezető, amit Fattah be is lőtt. (1-0)

A déliek fölénye ez után már helyzetekben is megmutatkozott, de hiába, legnagyobb helyzeteiket sem tudták kihasználni. Ezzel szemben Jordánia csapata kíméletlen volt, a 73. percben Deeb egy bal oldali lapos beadás után a hálóba lőtt. (2-0)

A csereként beállt Thompson a 85. percben egy szép egyéni akció végén szépített, de ez már nem ért pontot Ausztráliának, amely vereségével három forduló után csak a harmadik az ötcsapatos B jelű selejtezőcsoportban.