Utánpótlás

Róth Antal csapata nyögvenyelős győzelemmel zárta az Eb-selejtezőket

2-0-ra tudta legyőzni Liechtenstein együttesét a magyar U21-es labdarúgó-válogatott a két csapat Európa-bajnoki selejtezőmérkőzésén Kecskeméten.

A magyar válogatott a papírformának megfelelően uralta a miniállam csapata elleni meccset, de elégedett egyáltalán nem lehet Róth Antal a mérkőzésen látottakkal. A vendégek foggal-körömmel védekeztek az első félidőben, a tizenhatosuk elé felhúzott fallal pedig a mieink nem nagyon tudtak mit kezdeni.

Egy-két átlövéssel és a bal szélen vezetett akciókkal próbálkozott a magyar csapat, de kevés volt a mozgás, nem voltak váratlan megoldások, vontatott volt a játék. Néhány oldalsó szabadrúgással teremthettünk volna veszélyt a liechtensteini kapu előtt, de általában ezek sem sikerültek jól.

Végül a szünet előtt nem sokkal Varga szabadrúgása kijött a vendégek kapusáról, a kipattanót pedig Fiola kotorta be. (1-0)

Róth Antal a magyar U21-es labdarúgó-válogatott mérkőzésén 2011-ben.

A játék képe az eredmény megváltozása ellenére sem módosult a második játékrészben, sajnos ezzel együtt a magyar válogatott játékának színvonala sem. Lassan csordogált a játékidő, a labda nálunk volt, de helyzeteket gyakorlatilag nem sikerült kialakítani. Így már-már amiatt kellett izgulni, hogy valamelyik kósza liechtensteini kontra jól sikerül-e, mert abból lehetett volna egy kis baj. Erre szerencsére nem került sor, Gulácsinak csak egy-egy beíveléssel és hazaadással kellett "megküzdenie".

A hajrában aztán Balázs Benjámin csereként beállva azonnal szebbé tette az eredményt. Első lövése Beliczky sarkáról még lepattant, de másodszorra betalált. (2-0)

A magyar csapat így győzelemmel zárta a selejtezősorozatot, de az már korábban eldőlt, hogy a továbbjutásra nincs esélye.

A 7-es csoport harmadik helyére lett volna, de mivel Írország egy áramkimaradás okozta kényszerszünettel tarkított mérkőzésen 4-2-re nyert Olaszországban, így a mieink maradtak a negyedik pozícióban.

Olaszország-Írország 2-4 (1-1)
gólszerzők: Caldirola (35.), El Shaarawy (90+5.), illetve Murray (23.), Doran (57., 82.), Henderson (58.)