Négyelt a Juventus Udinében

A Juventus 4-1-re nyert az Udinese otthonában az olasz labdarúgó-bajnokság 2. fordulójának vasárnapi meccsén. A hazai gárda a 12. perctől Zeljko Brkic kapus kiállítása miatt tíz emberrel játszott.

Gyorsan gellert kapott a mérkőzés dramaturgiai vonala, azonnal nagy hátrányba került az Udinese. A 12. percben Pirlo a félpályától lágy labdát küldött előre, Giovinco iparkodott érte, két védő között a 16-os vonalán fejjel tovább tolta, ám a kilépő Brkic kapus letarolta a csatárt. A játékvezető büntetőt ítélt a Juventusnak, kiállította a hálóőrt, a 11-est pedig Vidal nagy erővel a bal felsőbe küldte (0-1). Az Udinese egygólos hátrányban és tíz emberrel folytatta. Úgy tűnt, nem múlt el nyomtalanul a csapat Braga elleni Bajnokok Liga-kudarca...

Giovinco

Az első féldiő maradék részében a Juventus az Udinese térfelén járatta a labdát, egyoldalú volt a meccs, a hazaiak bekkeltek és örültek, ha néha szusszanhattak egyet. A ráadás pillanataiban növelte előnyét a torinói egylet, Vucinic jobb lábbal, 15 méterről, középről a bal sarokba lőtt (0-2).

Az 53. percben már hárommal ment a Juve, Marchisio távoli lökete kipattant Padelliről, Giovinco pedig hat méterről a bal alsóba vágta (0-3). A 71. percben Pirlo ismét Giovincót indította, a csatárt ezúttal nem ütötték el, így jobbról, 13 méterről, laposan a hosszú sarokba lőtt (0-4). Hét perccel később szépített az Udinese, Lazzari kihasználta a védők könnyelműségét és hat méterről a hálóba bombázott (1-4).

Két fordulót követően a Juventus hibátlan teljesítménnyel, hat ponttal áll, míg az Udinesének nincs pontja.

2. forduló
Udinese-Juventus 1-4 (0-2)
Gól: Lazzari (78.), ill. Vidal (14. 11-esből), Vucinic (45.), Giovinco (53., 71.)
Kiállítva: Brkic (12., Udinese)