Lendületesen, de eseménytelenül kezdődött a mérkőzés, jó húsz percen keresztül a két tizenhatos között gyűrték egymást a csapatok. A Hajnal Tamással felálló Stuttgart uralta a játékot, jóval többet volt a hazaiaknál a labda, de az első lehetőség a vendégek, épp a szintén a kezdőbe kerülő Dzsudzsák Balázs előtt adódott: a magyar szélső egy jobb oldali keresztlabdát lőtt el kapásból, de az égbe szállt a labda.
Ezt követően már a svábok alakítottak ki helyzeteket, Harnik és Ibisevic fejeseinél is védenie kellett Sunyinnak az orosz kapuban. A Dinamo Kuranyi és Nehajcsik révén veszélyeztetett, de egyikük sem volt pontos, így Ulreichnek nem volt dolga.
A második félidő eleje hasonló volt, mint az elsőé, hajtottak a csapatok, de helyzet nem nagyon volt. A 65. percben jött a Stuttgart első komoly lehetősége, ekkor Torun elől mentettek a kapu torkából az orosz védők.
A 72. perc hozta az első gólt, amikor egy kőkemény távoli lövés Sunyinról kijött, középen pedig Ibisevic teljesen egyedül érkezett, és bepasszolta a kipattanó labdát. (1-0)
A találatra a Dinamo nem tudott érdemben reagálni, továbbra is a hazai csapatnak volt több helyzete, ekkor ezekben Hajnalnak már nem volt szerepe, mivel a 77. percben lecserélték.
A rendes játékidő utolsó perceiben tudott némi fölénybe kerülni a vendégcsapat, de az utolsó szó így is a hazaiaké lett, akik Traoré szép jobb oldali szólója és kemény beadása után Ibisevic második góljával növelték az előnyüket. (2-0)
Ekkor már a hosszabbításban jártunk, így a végig pályán lévő Dzsudzsák Balázs együttesének nem volt ideje kozmetikázni az eredményen, a Stuttgart kétgólos előnyt szerzett a párharcban.
Európa Liga
VfB Stuttgart (német)-Dinamo Moszkva (orosz) 2-0 (0-0) |
gólszerző: Ibisevic (72., 90+1.) |
csütörtökön játsszák: |
DEBRECENI VSC-FC Bruges (belga) 20:30 ó |
Trabzonspor (török)-VIDEOTON FC 20 ó |
Anzsi Mahacskala (orosz)-AZ Alkmaar (holland) 18 ó |
Nefcsi Baki (azeri)-APOEL FC (ciprusi) 18 ó |
Tromsö (norvég)-FK Partizan (szerb) 18:30 ó |
FK Ekranas (litván)-Steaua Bucuresti (román) 18:45 ó |
Slovan Liberec (cseh)-Dnyipro (ukrán) 19 ó |
AIK Solna (svéd)-CSZKA Moszkva (orosz) 19 ó |
Legia Warszawa (lengyel)-Rosenborg (norvég) 19 ó |
Atromitosz (görög)-Newcastle United (angol) 19 ó |
Mölde (norvég)-Heerenveen (holland) 19 ó |
Sheriff Tiraspol (moldovai)-Olympique Marseille (francia) 19 ó |
Bursaspor (török)-Twente (holland) 19:30 ó |
Dinamo Bucuresti (román)-Metaliszt Harkiv (ukrán) 19:30 ó |
Luzern (svájci)-Genk (belga) 19:30 ó |
F91 Dudelange (luxemburgi)-Hapoel Tel-Aviv (izraeli) 20 ó |
Feyenoord (holland)-Sparta Praha (cseh) 20 ó |
Midtjylland (dán)-Young Boys (svájci) 20:15 ó |
Lokeren (belga)-Viktoria Plzen (cseh) 20:30 ó |
PAOK FC (görög)-Rapid Wien (osztrák) 20:30 ó |
Vaslui (román)-FC Internazionale (olasz) 20:45 ó |
Hearts (skót)-FC Liverpool (angol) 20:45 ó |
Slask Wroclaw (lengyel)-Hannover 96 (német) 20:45 ó |
Motherwell (skót)-Levante (spanyol) 20:45 ó |
Crvena Zvezda (szerb)-Girondins Bordeaux (francia) 21 ó |
Athletic Bilbao (spanyol)-HJK Helsinki (finn) 21 ó |
Marítimo (portugál)-Dila Gori (grúz) 21 ó |
Mura (szlovén)-SS Lazio (olasz) 21 ó |
Horsens (dán)-Sporting (portugál) 21 ó |
FK Zeta (montenegrói)-PSV Eindhoven (holland) 21 ó |