Európa Liga

Hajnalék lefocizták, de nehezen verték Dzsudzsákékat

A VfB Stuttgart 2-0-ra legyőzte hazai pályán a Dinamo Moszkvát az Európa Liga selejtezőjének playoff-körében rendezett első mérkőzésen.

Lendületesen, de eseménytelenül kezdődött a mérkőzés, jó húsz percen keresztül a két tizenhatos között gyűrték egymást a csapatok. A Hajnal Tamással felálló Stuttgart uralta a játékot, jóval többet volt a hazaiaknál a labda, de az első lehetőség a vendégek, épp a szintén a kezdőbe kerülő Dzsudzsák Balázs előtt adódott: a magyar szélső egy jobb oldali keresztlabdát lőtt el kapásból, de az égbe szállt a labda.

Willam Kvist, Serdar Tasci és Kevin Kuranyi küzdenek a VfB Stuttgart-Dinamo Moszkva mérkőzésen az Európa Liga selejtezőjében a playoff-körben.

Ezt követően már a svábok alakítottak ki helyzeteket, Harnik és Ibisevic fejeseinél is védenie kellett Sunyinnak az orosz kapuban. A Dinamo Kuranyi és Nehajcsik révén veszélyeztetett, de egyikük sem volt pontos, így Ulreichnek nem volt dolga.

A második félidő eleje hasonló volt, mint az elsőé, hajtottak a csapatok, de helyzet nem nagyon volt. A 65. percben jött a Stuttgart első komoly lehetősége, ekkor Torun elől mentettek a kapu torkából az orosz védők.

A 72. perc hozta az első gólt, amikor egy kőkemény távoli lövés Sunyinról kijött, középen pedig Ibisevic teljesen egyedül érkezett, és bepasszolta a kipattanó labdát. (1-0)

A találatra a Dinamo nem tudott érdemben reagálni, továbbra is a hazai csapatnak volt több helyzete, ekkor ezekben Hajnalnak már nem volt szerepe, mivel a 77. percben lecserélték.

A rendes játékidő utolsó perceiben tudott némi fölénybe kerülni a vendégcsapat, de az utolsó szó így is a hazaiaké lett, akik Traoré szép jobb oldali szólója és kemény beadása után Ibisevic második góljával növelték az előnyüket. (2-0)

Ekkor már a hosszabbításban jártunk, így a végig pályán lévő Dzsudzsák Balázs együttesének nem volt ideje kozmetikázni az eredményen, a Stuttgart kétgólos előnyt szerzett a párharcban.