Olasz Kupa

Laczkó és Tőzsér nélkül esett ki a Sampdoria és a Genoa

Négy selejtezőkörben derül ki, ki csatlakozik az elmúlt idény nyolc legjobb olasz együtteséhez a legjobb 16 között az Olasz Kupában. Az utolsó előtti selejtezőkörben immár a Serie A-s csapatok is becsatlakoztak, így Laczkó Zsolt Sampdoriája is a kötelek közé lépett, hogy megmérkőzzön a másodosztályú Juve Stabiával. A válogatott játékost nem nevezték, csapata pedig 1-1-es eredmény után büntetőpárbajban szenvedett vereséget a második vonalbeli ellenfél ellen. Hasonlóképpen végezte Tőzsér Dániel együttese is, aki szintén nem lépett pályára a Genoában, ő a cserepad sarkát harapdálhatta idegességében a 120 perc alatt.

Olasz Kupa, 3. selejtezőforduló
Fiorentina - Novara 2-0 (Ljajics 44., Pasqual 53.)
Chievo - Ascoli 4-0 (Théréau 5., 27., Pellisier 10., Di Michele 52.)
Cagliari - Spezia 2-1 (Pinilla 23., Larrivey 93. illetve Di Gennaro 68.- tizenegyesből)
Cesena - Crotone 3-2 (Succi 16., Graffiedi 50., D'Alessandro 84., illetve Ciano 40., 43.)
Cittadella - Ternana 1-0 (Roberto 90.)
Juve Stabia - Sampdoria 1-1 (Danielivius 90., illetve López 83.) - továbbjutott tizenegyesekkel a Juve Stabia
Torino - Lecce 4-2 (Sgrigna 7., Ferrario (öngól) 13., Bianchi 67., 70., illetve Jeda 40., Corvia 69.- tizenegyesből)
Atalanta - Padova 2-0 (Bonaventura 22., Brivio 27.)
Bologna - Varese 2-1 (Taider 47., 70., illetve Momente 82.)
Catania - Sassulo 1-0 (Gómez 71.)
Genoa - Verona 1-1 (Jankovics 33., illetve Bjelanovics 65.) - továbbjutott tizenegyesekkel a Verona
Livorno - Perugia 4-1 Siligardi 54., 55., Dionisi 68., illetve Clemente 44.- tizenegyesből)
Modena - Reggiana 1-5 (Ardemagni 71., illetve Comi 15., Barilla 92., Ceravolo 96., Viola 99., 116.) - hosszabbítás után
Palermo - Cremonese 3-1 (Miccoli 22.,32.- az elsőt tizenegyesből, Iljic 73., illetve Noci 25.- tizenegyesből)
Pescara - Carpi 1-0 (Abbruscato 41.)