London 2012

Furcsa volt, hogy Phelps nem áll mellettem a dobogón - Lochte

Ryan Lochte hatalmas fölénnyel megnyerte a 400 m vegyesúszás döntőjét a londoni olimpián. Amerikai riválisa, Michael Phelps viszont nem tudott a dobogóra lépni.

Ryan Lochte az olimpia előtt arról beszélt, hogy ezúttal befuthat, végre megelőzheti Michael Phelpset. Nos, első összecsapásukat azonnal a 27 éves úszó nyerte: Lochte hatalmas fölénnyel diadalmaskodott 400 méteres vegyesúszásban, a 14-szeres olimpiai aranyérmes csak a negyedik helyen zárt.

Ryan Lochte

"Furcsa volt, hogy Michael nem áll mellettem a dobogón" - mondta Lochte az éremátadás után. - "A következő versenyén biztos jóval elszántabb lesz. Nem számít mi történik, továbbra is a világ egyik legnagyobb sportolójának tartom és a legnagyobbak egyikeként fog visszavonulni."

Lochte utolsó mondatával arra utalt, hogy Phelps tervei szerint a londoni olimpiát követően befejezi karrierjét.