Síugrás

A kőszegi ugrókat csodálták a német és osztrák edzők

A németországi Rastbüchlben rendezték meg az "5. Sporthotel Sonnenhof Cup" elnevezésű nemzetközi korosztályos síugróversenyt.

A kis németországi településen nagy síugrók nevelkedtek már, innen került ki például az olimpiai bajnok Michael Uhrmann vagy a Világkupa versenyen is győztes Severin Freund. A helyi síugró létesítmény K-15, K-35 és K-70-es sáncokat foglal magába illetve a téli időszakban kivilágított sífutó pálya várja a sportolókat. A kőszegi csapatot idén hét fiatal sportoló alkotta, akik közt négy rutinos versenyző (Reymeyer Tamás, Molnár Kristóf, Haiszán Bálint, Molnár Flórián) és három újonc (ifj.Tuczai Péter, Ritter Martin, Kelemen Dávid) szerepelt.

A Németországban sikeresen szerepelt kőszegi mini küldöttség - Fotó: Molnár László

A kőszegi különítmény a kétnapos hétvégére már pénteken megérkezett, ahol rövid felkészülés után a szombati nap délelőtti szabad edzéssel, majd délután két verseny ugrással folytatódott számukra a program. "Nagy élmény volt edzőként megélni, hogy a külföldi jó körülmények közt edző gyerekek szülei személyesen jöttek oda és gratuláltak a kimagasló teljesítményekért és kérdezték, hogy mit csinálunk, mi a titkunk. Volt szerencsém megismerkedni Severin Freunddal és édesapjával, aki szintén gratulált a gyerekek jó szerepléséhez" - áll a kőszegiek technikai vezetőjének, Molnár Lászlónak a beszámolójában.

Molnár Flórián a K-15 méteres sáncon elnyerte az abszolút első helyezettnek járó külön díjat is.