Felkészülés

A Hali és a Loki is legyőzte román élvonalbeli ellenfelét

A szombathelyiek a FC Chelaul-t verték meg 2-0-ra, míg a bajnok debreceniek a Gaz Metant múlták felül 5:2-re.

A Haladás a szombat délelőtti órákban látta vendégül a román élvonal legutóbbi kiírásának 11. helyezett csapatát Iszlai és Ugrai góljaival verte magabiztosan, a zöld-fehérek közül Halmosi Péter (a képen) még egy büntetőt is elhibázott. "Nem volt könnyű ebben a nagy a melegben játszani, de fiúk odatették magukat. Küzdöttünk, hajtottunk és szerintem a játékkal sem volt gond. Megérdemelten nyertünk. Gratulálok a csapatnak." - mondta Artner Tamás vezetőedző a lefújás után.

A bajnoki címvédő Debrecen egy gólokban gazdag találkozót vívott a Gaz Metannal. Kondás Elemér csapata 70. percben még hátrányban volt, de az utolsó húsz percben négy gólt is szerzett, így végül magabiztosan nyerte a találkozót.

Felkészülési mérkőzések
Szombathelyi Haladás - FC Chelaul 2-0 (1-0)
Gólszerző: Iszlai, Ugrai.
Szombathelyi Haladás: Mursits - Schimmer, Guzmics (Jagodics 16. perc), Korolovszky, Tóth P. - Iszlai, Rajos - Nagy D., Nagy G., Halmosi - Radó.
II. félidő: Mursits (Gőcze 60. perc)- Búrány, Jagodics, Tóth P., Halmosi (Rajos 69. perc) - Iszlai (Gyurján 60. perc), Horváth A. - Nagy D. (Ugrai 50. perc), Nagy G. (Kalász 60. perc), Radó (Schimmer 60. perc)- Andorka.

DVSC-Teva – Gaz Metan Medias 5-2 (0-1)
Debrecen, 700 néző. Vezette: Veizer.
DVSC: Verpecz (Tóth Cs. 81.) – Bernáth, Ludánszki, Mészáros (Szűcs 46.), Nikolov – Lucas, Ramos, Spitzmüller (Slimane Bouadla 46.), Illés (Huszák 46.) – Farkas, Meyé (Csorba 46.)
Gól: 0-1 Anderson (27.), 1-1 Farkas (63.), 1-2 Bud (70.), 2-2 Ludánszki (11-esből, 73.), 3-2 Csorba (75.), 4-2 Slimane Bouadla, 5-2 Slimane Bouadla