Wimbledon

Babos Tímea bejutott a második fordulóba

Babos Tímea megnyerte felnőttként élete első főtáblás mérkőzését az angol nyílt teniszbajnokságon, miután nagy küzdelemben, három játszmában nyert hétfőn Melanie Oudin ellen az első fordulóban.

A világranglistán jelenleg 69. magyar teniszező 1 óra 16 perc alatt győzte le amerikai riválisát, aki jelenleg a 123. a rangsorban, de két esztendeje még 31. volt.

Az első játszmában a 19 esztendős Babos 5:4-nél - ellenfele adogatásánál - jutott szettlabdához, sikerült értékesítenie, és ezzel előnyhöz jutott. A második szettet a húszesztendős tengerentúli teniszező nyerte, ezzel kiegyenlített. A döntő játszmában 3:3-ig fej fej mellett haladt a két játékos, ezt követően a magyar hozta az adogatását, majd brékelte riválisát (5:3), és saját szervájánál két meccslabdához jutott. Az elsőt még hárította Oudin, ám a másodikkal már nem tudott megbirkózni.

Babos a második fordulóban a a Nagyja Petrova (orosz, 20.)-Maria Elena Camerin (olasz) mérkőzés nyertesével találkozik.

A magyarok közül Czink Melinda a kazah Galina Voszkobojevával, Arn Gréta pedig a svéd Johanna Larssonnal játszik kedden.