Kajak-kenu

Kammererék nyerték a négyes válogatóját

A háromszoros olimpiai bajnok Kammerer Zoltán fémjelezte egység nyerte a K-4 1000 méteres döntőt péntek délelőtt a kajakosok és kenusok szegedi válogatóversenyén.

A K4 férfi felnőtt 1000 méteren győztes Pauman Dániel Maté (b1), Kulifai Tamás (b2), Kammerer Zoltán (j2), Tóth Dávid összeállítású csapat tagjai eveznek a befutó után a szegedi Gróf Széchenyi István Evezős és Kajak-kenu pályán rendezett olimpiai válogatón.

A Tóth Dávid, Kammerer, Kulifai Tamás és Pauman Dániel által alkotott kvartett a másodikként célba érő riválist több mint két másodperccel (bő egy hajóhosszal), a harmadik hajót pedig hat másodperccel előzte meg, azaz egyértelmű volt a sikere.

A válogatási elvek szerint a győztes egység indulhat a jövő hétvégi zágrábi Európa-bajnokságon, és ha ott az első három között végez, utazhat az olimpiára. Ha nem sikerül dobogóra állnia a horvát fővárosban, akkor még változhat az összeállítás.