EURO 2012

Gomez a hollandokat is elintézte

A német válogatott 2-1-es győzelmet aratott a hollandok felett az Európa-bajnokság második fordulójában, a B-csoportban. Mario Gomez duplájára csak Robin van Persie tudott válaszolni, a négyesben még minden kérdés nyílt.

Gomez duplájával német győzelem a hollandok ellen

Mindkét gárda a biztonságra fektette a hangsúlyt, így a találkozó elején nem sok helyzet alakult ki. A hollandok birtokolták többet a labdát, ennek ellenére a németek szerezték meg a vezetést a 24. percben Bastian Schweinsteiger remekül ugratta ki a leshatárról kilépő Mario Gomezt, aki gyönyörűen vette át a labdát, majd higgadtan a kapu jobb oldalába lőtt (0-1). A Bayern-duó szűk negyedóra múlva szinte lekopírozta az első gól előtti összjátékot, és növelte a Löw-legénység előnyét: ismét Schweinsteiger indította Gomezt, a Bayern München támadója pedig az ötös jobb oldaláról a jobb felső sarokba lőtt (0-2).

Bert van Marwijk a szünetben hiába hozta be Klas-Jaan Huntelaart és Rafael van der Vaartot, ez nem sokat lendített a hollandok játékán, sőt, továbbra is a németek játszottak fölényben. Ennek ellenére a 73. percben megszületett az Eb első holland gólja van Persie nagyszerű alakításából, az Arsenal csatára Badstuber lábai között 20 méterről kilőtte bal alsó sarkot (1-2). A holland fellángolás ugyanakkor nem tartott sokáig, így a hajrában az eredmény már nem változott.

A németek így közel kerültek a továbbjutáshoz, ugyanis a zárófordulóban elég pontot szerezniük a dánok ellen, vagy a hollandoknak a portugálok ellen. A vb-ezüstérmes Oranje ugyanakkor már csak akkor juthat tovább, ha legyőzi a portugálokat, és a németek nyernek a dánok ellen.

A duplázó Gomez az orosz Dzagojevvel holtversenyben vezeti a góllövőlistát, a németek eddigi összes gólját a Bayern csatára jegyzi.

EURO 2012
B-csoport, 2. forduló:
HOLLANDIA-NÉMETORSZÁG 1-2 (0-2)
Harkiv, Metaliszt Stadion. Vezette: Eriksson (svéd).

HOLLANDIA: Stekelenburg - Van der Wiel, Heitinga, Mathijsen, Willems - N. de Jong, Van Bommel (van der Vaart, 46.) - Robben (Kuyt, 83.), Sneijder, Afellay (Huntelaar, 46.) - Van Persie.
Szövetségi kapitány: Bert van Marwijk. Cserepad: Krul, Vorm (kapusok), Bouma, Kuyt, Vlaar, Schaars, Huntelaar, Strootman, L. de Jong, Narsingh, Boulahrouz, Rafael van der Vaart.

NÉMETORSZÁG: Neuer - Boateng, Hummels, Badstuber, Lahm - Khedira, Schweinsteiger - Müller (Bender, 92.), Özil (Kroos, 81.), Podolski - Gomez (Klose, 72.).
Szövetségi kapitány: Joachim Löw. Cserepad: Wiese, Zieler (kapusok), Gündogan, Schmelzer, Höwedes, Kroos, Schürrle, Klose, Bender, Mertesacker, Götze, Reus.

Gólszerző: Van Persie (73.), illetve Gomez (24., 38.)
Sárga lap: De Jong (80.), illetve Boateng (87.)

Élő közvetítés

Németország 2-1-re legyőzte Hollandiát. Az Oranje második meccsét is elvesztette, de még nem esett ki, a Nationalelf még nem jutott tovább, körbeverés esetén bármi megtörténhet.

94. perc: Vége a mérkőzésnek.

92. perc: Thomas Müller helyén Lars Bender a pályán.

89. perc: Klose támadta Stekelenburgot, majdnem gól lett belőle.

87. perc: Boateng időhúzás miatt sárga lapot kapott. Felesleges volt, mert így a védőnek ki kell hagynia az utolsó csoportmeccset.

85. perc: Van der Vaart 27 méterről a kapu bal oldala mellé tüzelt.

83. perc: Robbent Dirk Kuyt váltotta.

81. perc: Mesut Özil lesétált a pályáról, Toni Kroos a pályán.

80. perc: De Jong rúgott oda Lahmnak, sárga.

80. perc: Özil kavargatott, lövése a falról kivágódott.

78. perc: Van Persie esett el Hummels mellett, szó sincs tizenegyesről.

Felébredtek a holland rukkerek, tőlük zeng a harkivi aréna.

77. perc: Huntelaar sarkáról lepattant a labda a tizenhatos előterében.

76. perc: De Jong szerelte - szabályosan - a tizenhatoson belül Özilt.

73. perc: GÓL! Robin van Persie jobbról húzott befelé, 18 méterről a bal sarokba bombázott. Izgalmas húsz perc következik... (1-2).

72. perc: Német csere, Klose állt be Gomez helyére.

71. perc: Sneijder lövésébe Boateng vetődött bele önfeláldozóan.

69. perc: Robben a balösszekötő helyéről a hosszú alsó mellé lőtt. Amúgy teljesen üresen.

A holland válogatott több mint 150 perc alatt még nem lőtt gólt az Európa-bajnokságon...

68. perc: Holland asszisztálás mellett gurigázgatnak a németek.

Visszaesett az iram, a hollandok nem tudják felpörgetni a játékot, így nem lesz még szépítő gól sem..

63. perc: Stekelenburgé a németek bal oldali beadása.

62. perc: Sneijder kissé balról, a tizenhatoson kívülről tekert kapura, kevéssel ment a bal sarok mellé.

62. perc: Stekelenburg ütötte el a labdát Khedira elől.

58. perc: Robben beadását Robin van Persie kapásből kapura lőtte, reflexből vetődött és hárított Neuer.

57. perc: Mathijsen fejelt a sarokrúgás után, de méterekkel a kapu fölé.

56. perc: Újabb sikertelen holland próbálkozás, egy szögletre azért jó.

52. perc: Mats Hummels jobbról középre cselezve a holland tizenhatosig robogott, a védők csak moziztak, szerencséjükre Stekelenburg a lövést majd a kipattanót is védte.

47. perc: Özil vette el harcosan a labdát Huntelaartól, de Müller lesen tartózkodott, megállították a német támadást.

46. perc: Kettős csere a hollandoknál: Mark van Bommelt Rafael van der Vaart, Ibrahim Afellayt Klas-Jaan Huntelaar váltotta.

46. perc: A németek kezdték a második félidőt.

Mario Gomez duplájával biztos előnyt szerzett a német válogatott, hatalmas bajban a vb-ezüstérmes, alighanem érkezik Huntelaar és van der Vaart a pályára a második félidőben.

45+2. perc: Schweinsteiger bal oldali szabadrúgása után Robben fején pattant meg a labda, Stekelnburg a léc alól ütötte szögletre. Amire már nincs idő, vége a félidőnek.

45. perc: Mathijsen kanalazta ki a labdát Müller és Gomez elől.

41. perc: Német kontra végén Boateng próbálkozott egy átlövéssel, felejthetően.

38. perc: GÓL! Schweinsteiger újabb álompassza után Mario Gomez jobbról, 7 méterről a kapu jobb sarkába lőtt (0-2).

37. perc: Özil ívelt jobbról, Badstuber pár méterről Stekelenburgbe fejelt.

36. perc: Willems koccantotta össze Müller bokáját, szöglettel felérő szabadrúgás.

32. perc: Thomas Müller gurított be Gomeznek jobbról, a társ nem érte el a labdát.

26. perc: Robben csavart kapura, de Neuer olvasta a mozdulatot.

24. perc: GÓL! Schweinsteiger zseniális passza után Gomez pazarul átvette a labdát, Heitinga lest reklamált, közben a csatár 11 méterről, középről a hálóba helyezett. Érvényes gól, van der Wiel beragadt (0-1).

20. perc: Badstuber fejelt össze Robbennel, ápolni kell a szélsőt.

18. perc: Afellay bal oldali beadását Hummels szögletre mentette.

16. perc: Boateng szerelte jó ütemben Van Persie-t, a második holland szöglet is veszélytelen.

13. perc: Özil esett el Mathijsen mellett, ezért sem adnak büntetőt.

A hollandok "nyomnak", de a németek sem veszélytelenek, pörgős első tíz percet láthattunk.

11. perc: Robben átadása után Van Persie balról, a tizenhatosról a hosszú alsó mellé gurított.

9. perc: Afellay gurított be középre jobbról, Neueré a labda.

9. perc: Özil 23 méteres kapáslövése megtornáztatta Stekelenburgot, a kapus a kapufa segítségével hárított a bal alsónál.

7. perc: Gomez (!) szerelte a jobb szélen megiramodó Bayernes csapattársat, Arjen Robbent.

7. perc: Mark van Bommel ívelt be a védők mögé, Manuel Neuer nem jött a labdáért, de Van Persie gyenge, középre tartó lövését védeni tudta.

"Hatalmas csata lesz, be kell bizonyítanunk, hogy bajnokok vagyunk" - nyilatkozta John Heitinga, az Oranje védője a meccs előtt.

"Az első lépést már megtettük a portugálok legyőzésével, de ez a mérkőzés teljesen más lesz" - mondta Joachim Löw, a németek szövetségi kapitánya. "Nem foglalkozom a hollandokkal, magunkkal kell, hogy azt tudjuk játszani, amit elterveztünk."

5. perc: Nigel de Jong elkezdte az aprítást, Thomas Müller az áldozat.

2. perc: Van Persie fennakadt a német védőkön, de nem reklamált, ez nem ért tizenegyest.

A csoport másik mérkőzésén a portugálok fordulatos meccsen 3-2-re legyőzték Dániát.

1. perc: A hollandok kezdték az összecsapást. Jó szórakozást!

20:43 - Sportfogadási tippünket itt találjátok.

20:42 - A német-holland párharc igazi klasszikusnak számít, a két csapat eddig összesen 38 alkalommal találkozott egymással, 14 német és 10 holland siker mellett 14 döntetlen született. A két csapatnak ez lesz a nyolcadik összecsapása nagy tornán (vb, Eb), a legemlékezetesebb az 1974-es világbajnoki döntő volt, amelyen a Johan Cruyff vezette hollandok jutottak előnyhöz, de a házigazda németek fordítottak.

20:38: A csapatok a pályán, következnek a himnuszok.

20:37 - Ami a kezdőcsapatokat illeti, a németeknél nem változtatott Joachim Löw a portugálok elleni győztes gárdán, az Oranje felállása egy helyen módosult, Ron Vlaar helyén a sérüléséből felépült Joris Mathijsen szerepel a védelemben.

20:35 - Köszöntjük Kedves Olvasóinkat a halálcsoport újabb rangadóján!