Debreceni úszó Eb

Német siker a 4x100-as női vegyes váltóban - a magyar staféta hatodik lett

Kiváló úszással a hatodik helyet szerezte meg a magyar női 4x100-as vegyes váltó a debreceni úszó Európa-bajnokságon.

A hölgyek számára a 4x100 méteres vegyes váltóval ért véget a debreceni Európa-bajnokság. A délelőtti programban a mieink ugyan csak a kilencedik legjobb időt érték el, de a norvégok kizárása miatt mégis bejutottak a fináléba. A nyolcas pályán úszó magyar váltóban Verrasztó Evelyn kezdett hátúszásban, aki az ötödik helyen adta át a váltást mellúszónknak, Sztankovics Annának. Az élen már az első váltásnál látszott, hogy nehéz lesz megszorítani a németeket, akikre csak a mellettük úszó olaszok tűnt ekkor veszélyesnek. Mellen Sarah Poewe remekelt, így a második száz után már másfél testhossz előnyük volt az olaszok előtt. A magyar csapat 200-nál a hetedik helyen fordult.

A pillangó résztávon Jakabos Zsuzsanna úszott, aki remekelt és megadta az esélyt arra, hogy még akár az érem elérhető legyen a hajrában. A harmadik 100-on ugyan az olaszok feljöttek a németekre, de befejező emberként Britta Steffen nem adott esélyt már az ellenfélnek és simán hozta be a németeket az élre. Az éremszerzés végül nem sikerült a magyar csapatnak, Hosszú Katinka hajrája az hatodik helyre hozta be a mieinket. Az egyedüliként négy perc alá jutó németek új Európa-bajnoki csúccsal (3:58,43) nyerték meg a versenyt. Bár a befutó után vissza kellett nézni a svédek egyik váltását, végül nem lett kizárás, így maradat a dobogón a német-olasz-svéd sorrend.

női 4x100 méteres vegyes váltó - döntő