Debreceni úszó Eb

Kozma Dominik bravúros bronzérme 200 gyorson

A nagy esélyes német Paul Biedermann nyerte meg a férfi 200 méteres gyorsúszást, Kozma Dominik pedig harmadik lett.

Kozma Dominik (jobbra) éremszerzésével talán csak ő maga számolt

A nap második döntőjében, a férfi 200 méteres gyorsúszásban a kedden már bravúrosan úszó, 100-on országos csúcsot repesztő Kozma Dominikért szurkolhattunk, aki a négyes pályán ugrott vízbe. Mellette a legutóbbi két nagymedencés Európa-bajnokságot megnyerő Paul Biedermann indult a hármas pályán, aki a verseny fő esélyesének számított. Az első ötvenen a francia Amaury Leveaux fordult elsőként, Kozma egy tizeddel lemaradva harmadik volt. Féltávnál már Biedermann állt az élen, mellette pedig a magyar úszó haladt a második helyen.

A németek világbajnoka az utolsó hosszra már nagy fölénnyel fordulhatott, így tőle nem lehetett elvenni az elsőséget. A hajrában Dominik már láthatóan nagyon elfáradt, de végül megtartotta a harmadik helyet és Európa-bajnoki bronzérmes lett. "Gondoltam rá, de nem hittem el, hogy meglehet az érem. Nem tudom hogy csináltam, mert nem láttam semmit sem a vízben. A szerencse egy kicsit mellém is állt a hajrában" - mosolygott az egykori kiváló focista, Kozma István fia, aki három századdal előzte meg a negyedik helyezett német Wallburgert.