Debreceni úszó Eb

Scozzoli vette át Dale Oen örökségét 100 mellen

Az olasz Fabio Scozzoli hajrája ért a legtöbbet a döntőben, így az olasz mellúszó nyerte meg a 100 méter Európa-bajnoki címét.

Az olasz Fabio Scozzoli nyerte a férfi 100 méteres mellúszást a debreceni Európa-bajnokságon

A szám legutóbbi két Európa-bajnoki döntőjét megnyerő, április végén tragikus körülmények között elhunyt Alexander Dale Oen nélkül rendezték meg a férfi 100 méteres mellúszás döntőjét. Az első hossz után az orosz Szternyikov fordult elsőként az olasz Scozzoli előtt. Hetven méternél még mind a nyolcan teljesen együtt voltak, a legjobb hajrát viszont az olasz Fabio Scozzoli teljesítette, aki jobb benyúlásával nyerte meg az Eb-t. Az olasz versenyző két éve Budapesten 50-en, most pedig Debrecenben 100-on lett Európa legjobbja, így bizonyára szívesen emlékszik a magyarországi versenyekre. A nyolcas pályán úszó ukrán Valerij Dimo lett a második, aki mindössze tizenhárom századdal maradt le a győztes mögött.

Ezt a számot Debrecenben nem vállalta világbajnokunk, Gyurta Dániel, aki az Eb előtt edzőjével, Széles Sándorral közösen a hatharom.com kamerája előtt indokolta meg döntését.