Debreceni úszó Eb

Castel nyerte a 200 méteres női hátúszást

Francia sikerrel ért véget a női 200 méteres hátúszás Eb-döntője, ahol Alexianne Castel győzött.

A keddi versenynap utolsó döntőjét a 200 méteres női hátúszásban rendezték, ahol a négyes pályán úszó francia Alexianne Castel volt a legnagyobb esélyes. Az első százon ott haladt ugyan Castel az élen, de 12 századdal a tavalyi vb-n negyedik helyen végző orosz Zevina mögött fordult csupán. A francia úszó még 150-nél sem állt az élen, de Castel az utolsó harminc méteren mindenkit maga mögött hagyva nyerte meg a finálét.

A végig vezető Zevina végül a dobogóról is leszorult, mert gyengén nyúlt be a célban, így egy német és egy spanyol hátúszó is megelőzte őt. Érdekesség, hogy a második és a negyedik helyezett között mindössze két századmásodpercnyi különbség volt a táv végén. A szám eredményhirdetésekor az ötszörös olimpiai bajnok, az Eb-rekordot még most is a magáénak tudó Egerszegi Krisztina adta át az érmeket a dobogósoknak.