Sakk

Vasárnapi veresége után Anand azonnal egyenített a vb-döntőben

Címkék:

A címvédő indiai Viswanathan Anand vasárnapi vereségét követően megnyerte a hétfői, nyolcadik partit, így egyenlített az izraeli Borisz Gelfand ellen a moszkvai sakkvilágbajnoki döntőben.

Az esemény honlapja szerint a világos bábukat vezető Anand 25 lépés után kényszerítette feladásra riválisát a Tretyakov képtárban zajló párharc legújabb felvonásán.

A vb-döntő győztese a 2,55 millió dolláros pénzdíj 60, vesztese pedig 40 százalékát viheti haza. Ha 12 parti után döntetlen az állás, először négyjátszmás rapid párharc következik, 25-25 perc gondolkodási idővel (plusz lépésenként 10 mp). Ha ezután sem dől el az összecsapás, akkor két villámpartira kerül sor (5-5 perc és 3-3 mp lépésenként). Összesen öt ilyen partit rendezhetnek, majd "hirtelen halál" dönt a címről, ahol a világosnak 5, a sötétnek 4 perce és remielőnye van.

A kilencedik mérkőzést szerdán rendezik.