Debreceni úszó Eb

A franciák váltottak legjobban - hatodik a magyar négyes

A nagy esélyes francia váltó nyerte meg a 4x100-as férfi gyorsváltót, a magyar csapat új országos rekorddal hatodik lett.

A debreceni úszó Európa-bajnokság első napjának utolsó döntőjében, a 4x100 méteres férfi gyorsúszás fináléjában a hetes pályán úszott a magyar csapat (Kozma Dominik, Cseh László, Bernek Péter, Takács Krisztián). A svéd Stefan Nystrand világcsúcson belüli idővel kezdett 50-nél, de Kozma Dominik jól haladt mellette, aki a harmadik helyen hozta a mieinket. A váltás után az élen Alain Bernard, a pekingi olimpiai bajnok vitte a franciákat, akik féltávnál elsőként fordultak az oroszok és a svédek előtt. A magyar csapat Cseh László úszása után az ötödik helyen váltott 200 méternél.

Az első két helyen a sorrend nem változott a harmadik százon sem, az olaszok viszont feljöttek a harmadik helyre. Az utolsó ötven méteren a franciák győzelme nem volt kérdés, a fináléra pihentetett Filippo Magnini ugyanakkor jobb benyúlással megelőzte az oroszok befejező emberét. A magyar váltóban Takács Krisztián remekül hajrázott, és végül 3:17,23-as új országos csúccsal hozta célba a mieinket. Az első emberként úszó Kozma Dominik eredménye (49,12) egyben új magyar országos csúcs lett, amellyel a Zubor Attila által úszott rekordot (2001 - Fukuoka, 49,13) múlta felül egyetlen századmásodperccel.