Kajak-kenu

Hibátlan kajakos kezdés Poznanban

Mindkét magyar kajakos egység döntőbe jutott a poznani olimpiai pótkvalifikációs viadalon.

A Magyar Kajak-Kenu Szövetség honlapja arról számolt be, hogy K-1 1000 méteren Pauman Dániel nagyon szoros versenyben, de megnyerte az előfutamot, így azonnal döntőbe került.  K-2 200 méteren ugyan a Sík Márton, Beé István páros egy orosz egység mögött lemaradva a második helyen ért célba, ám a döntőbe jutáshoz ez is bőven elég volt.

A kenusoknál Horváth Gábor (C-1 200 m) ötödik lett első pályáján, rá csütörtökön délben középfutam, majd - a magyar küldöttség reményei szerint - délután döntő vár, míg C-2 1000 m-en a kevés nevező miatt csak finálét rendeznek, amelyben érdekeltek lesznek a Korisánszky-testvérek, Péter és Dávid is.

Párosban csak az első, az egyes számokban pedig az első kettő hely ér olimpiai indulási jogot.

A tavalyi, szegedi világbajnokságon a lehetséges 18-ból 14 kvótát - a maximális hat női kajakost, valamint hét férfi kajakost (8 a maximum) és egy kenust (4) - szerzett meg a magyar válogatott. A lengyelországi regatta az utolsó lehetőség az indulási jogok számának növelésére.