Az Udinese indulhat a BL-ben, az Inter csak a hatodik, megmenekült a Genoa

A bajnoki cím már az előző fordulóban eldőlt az olasz labdarúgó-bajnokságban, de a még kiadó harmadik, Bajnokok Ligáját-érő helyért négy csapat futott versenyt az utolsó játéknapon. Az Udinese élt az eséllyel, legyőzte a Cataniát, és begyűjtötte a bronzérmet. Győzött a Napoli és a Lazio is, mindkét csapat Európa Ligában indulhat. A rómaiak hátrányból fordítottak az Inter ellen, amely vigaszágon szintén ott lesz az EL-ben.

A Serie A utolsó fordulója előtt a legfontosabb kérdés, a bajnoki cím sorsa már eldőlt az előző körben, de maradt még egy nagyon izgalmas verseny: az Udinese, a Lazio, a Napoli és az Inter közül csak egy érhetett oda a harmadik, azaz még Bajnokok Ligája-indulást érő helyre.

A legkedvezőbb helyzetben a forduló előtt a harmadik pozícióját kétpontos előnnyel őrző Udinese volt, egy döntetlen is elég lett volna neki a dobogóhoz, de persze nem erre játszott Francesco Guidolin együttese Szicíliában. Di Natele és Basta helyzetéből még nem lett gól, aztán a 19. percben a csapatkapitányt Domizzi indította, Di Natale Carizzo fölött emelt a hálóba (0-1). A 39. percben egyenlíthetett volna a Catania, de Gómez büntetőjét védte Handanovic.

A második félidőben tovább növelte előnyét az udinei gárda, Diego Fabbrini középről tüzelt a léc alá (0-2)m beállítva ezzel a végeredményt. Az Udinese bronzérmes lett, augusztusban a BL-főtábláért selejtezhet.

Harmadik az Udinese

Az ötödik Napolinak csak halvány esélye volt a bronzra, és az EL-indulás is biztosított volt, mivel kupadöntőbeli ellenfele, a bajnok Juventus a BL-ben lesz érdekelt. Walter Mazzari csapata a pályán mindent megtett, a 3. percben Marek Hamsík passzát Andrea Dossena váltotta gólra (1-0). Újabb három perc múlva egyenlített az újonc, Morgan De Sanctis rosszul mozdult ki egy labdára, Mattia Destro lecsapott a labdára és a hálóba helyezte (1-1). Dossena a 34. percben visszaszerezte az előnyt, közelről lőtt a kapuba (2-1). Újabb gól nem esett, a Napolinak ezúttal nem jött össze a bravúr, ősszel az Európa Ligában vitézkedhet.

A másik két dobogóra igyekvő csapat, a Lazio és az Inter egymással csapott össze. Az Olimpiai Stadionban a színvonal nem verte az eget az első játékrészben, az Inter részéről Fredy Guarín bombái jelentettek veszélyt, az egyik ilyennél a cserekapus Bizzarri bravúrja kellett a rómaiaknak. Az első félidő végén a fölényben játszó vendégek megszerezték a vezetést, Maicont kaszálta el Ledesma, Diego Milito bevarrta a büntetőt (0-1).

A szünet után újítani tudott a Lazio, előbb Libor Kozák fejelt a kapuba szöglet után (1-1), majd Antonio Candreva 15 méteres lökete Castelezzi kapusról a hálóba pattant (2-1). A hajrában még volt egy kapufája a milánóiaknak, Zanetti beadása után Biava mentése a lécen csattant, míg Castellazzi hibáját kihasználva Mauri is betalált (3-1). A sokáig a harmadik helyen álló Lazio győzelemmel, az Inter vereséggel búcsúzott. A rómaiak ismét az Európa Ligában indulhatnak, a kék-feketék csak a hatodik helyen végeztek, de mivel a Napoli az Olasz Kupában is "kivívta" az EL-t, az Inter is ott lesz az európai kupaporondon ősszel, de csak a második számúban, 2001 óta nem volt erre példa.

A hátsó három pozícióból még a 18. hely volt a kérdéses. A játéknap előtt a Lecce állt ott, három pont volt a hátránya a Genoa mögött. Azaz a Lecce csak akkor maradhatott volna bent, ha nyer a Chievo ellen, a Genoa pedig kikap a Palermótól. A genovaiak gól nélküli első félidő után Alberto Gilardino és Giuseppe Sculli góljával győztek a Palermo ellen, esélyt sem hagyva a Leccének, amely kikapott Veronában, és mehet a Serie B-be.

Serie A, 38. (utolsó) forduló:
Catania-Udinese 2-0 (1-0)
gólszerző: Di Natale (19.), Fabbrini (58.)

Lazio-Internazionale 3-1 (0-1)
gólszerző: KOzák (59.), Candreva (63.), Mauri (90+1.), illetve Milito (45. - 11-esből)

Napoli-Siena 2-1 (2-1)
gólszerző: Dossena (3., 34.), illetve Destro (6.)

Chievo-Lecce 1-0 (0-0)
gólszerző: Vacek (78.)
kiállítva: Carrozzieri (81. - Lecce)

Genoa-Palermo 2-0 (0-0)
gólszerző: Gilardino (52.), Sculli (70.)

Cesena-AS Roma 2-3 (1-2)
gól: Del Nero (9.), Santana (90.), illetve Bojan (27.), Lamela (32.), De Rossi (49.)

Parma-Bologna 1-0 (1-0)
g: Biabiany (37.)

AC Milan-Novara 2-1 (0-1)
gól: Flamini (56.), Inzaghi (82.), illetve Garcia (20.)

Fiorentina-Cagliari 0-0

Juventus-Atalanta 3-1 (2-0)
gól: Marrone (10.), Del Piero (28.), Barzagli (90., 11-esből), illetve Lichtsteiner (83., öngól)