Torres-tripla, a Chelsea földbe döngölte Buzsákyékat

A BL-döntős Chelsea 6-1-es kiütéses győzelmet aratott vasárnap a vendég Queens Park Rangers felett az angol labdarúgó-bajnokság 36. fordulójában. A Kékeknél Fernando Torres mesterhármast jegyzett.

Bár a kiesés elől menekülő QPR összekapta magát a bajnoki hajrára, legyőzte többek között a Liverpoolt, az Arsenalt és a Tottenhamet is - de otthon, idegenbeli mérlege mindössze 12 pont az idényben. Mark Hughes együttese abban bízhatott, hogy a Barcelona elleni emberfeletti védekezés kiszívta a Kékek erejét, de nem így történt. Félóra sem kellett hozzá, és a Chelsea már négy góllal vezetett: Daniel Sturridge 48 másodperc után indította a gólesőt, balról 19 méterről bombázott a bal felső sarokba (1-0). A folytatásban Terry kapáslövését és Lampard emelését védte üggyel-bajjal Paddy Kenny, aztán a 13. percben John Terry szöglet után négy méterről a hálóba fejelt (2-0). Hat perc múlva Fernando Torres ziccerben elfektette Kennyt, majd jobbról az üres kapuba passzolt (3-0).

A spanyol csatár önbizalmának jót tett a Barca elleni gól, a 25. percben Onuoha hazafejelte a labdát Kennynek, aki kiejtette a kezéből, Torres lecsapott a labdára és közelről a kapuba helyezte (4-0).

A szünet után visszavett a tempóból a Chelsea, de még két gólt így is szerzett: a 64. percben Torrest indította jó ütemben a kezdőkörből a honfitárs Juan Mata, a Kölyök balról a túlsó sarokba lőtt (5-0). Torres a szezonban eddig szerzett összesen három gólt a Premier League-ben...mai teljesítményével Vicente Del Bosque szövetségi kapitánynál is jó pontokat szerzett.

A Kékeknél Fernando Torres mesterhármast jegyzett.

A 80. percben Florent Malouda is betalált, az Anton Ferdinandról hozzá pattant labdát vágta a hálóba (6-0). A Queens Parknak alig volt momentuma a mérkőzésen, a második félidőben Mackie lövését kellett Cechnek védenie, majd a 84. percben Djibril Cissé megszerezte a becsületgólt (6-1).

Buzsáky Ákos kezdőként 65 percet játszott a vendégeknél.

Roberto Di Matteo csapata a győzelemmel feljött a később pályára lépő Tottenham elé, és ha szerdán legyőzi a Newcastle-t, nagy lépést tesz a BL-döntőtől független kupaindulás felé.

Premier League, 36. forduló:
Chelsea-Queens Park Rangers 6-1 (4-0)
gól: Sturridge (1.), Terry (13.), Torres (19., 25., 64.), Malouda (80.), illetve Cisse (84.)