Premier League előzetes

A Chelsea árnyékában fut versenyt a bronzért az Arsenal és a Newcastle

A Chelsea Bajnokok Ligája-menetelése miatt csak a harmadik helyen végző együttes lehet biztos a BL-indulásban, élesedik a harc a bronzéremért a szigetországban. A Premier League 36. fordulójában az Arsenal a Stoke-hoz utazik, a Liverpool tét nélküli meccset játszik a Norwich Cityvel.

Stoke City-Arsenal 16:00 Tv: Digi Sport Hathárom-tipp: 2

A legutóbbi két fordulóban csak egy pontot gyűjtő Ágyúsok bronzérme már közel sem olyan biztos, csak három egység az előnyük az egy meccsel többet játszó Newcastle ellen, és a Chelsea BL döntője fokozza a versenyfutást a harmadik helyért.

A Szarkák hat kör óta tartó győzelmi szériája várhatóan Wiganben sem szakad meg, míg az Arsenalra kőkemény ütközet vár a Britannia Stadionban. Ugyan a Fazekasok legutóbbi hét bajnokijukbók csak egyet nyertek meg, az utolsó tíz hazai pályán játszott összecsapásból hatszor elverték az Arsenalt. Arsene Wenger egy újabb sérült, Theo Walcott nélkül utazik csapatával Stoke-on-Trentbe, de Tomás Rosicky és Josszi Benajun újra bevethető.

Wigan Athletic-Newcastle United 16:00 Hathárom-tipp: 2

A közel másfél hónapja százszázalékos Newcastle Unitednél a pokolba kívánják a Chelsea-t, így a hátralévő négy bajnokin mindent meg kell próbálnia a csapatnak, hogy odaérjenek a harmadik helyre, nem könnyű a sorsolása (Wigan, Chelsa, Man. City, Everton). Alan Pardew menedzser az Európa Liga-indulásnak is örülne, de a BL kapujában állva aligha mondanak le egykönnyen a klub történetének legnagyobb sikeréről. Az "óriásölő" Wigan (a közelmúltban legyőzte a Man. Unitedet és az Arsenalt is) megtréfálná a Szarkákat is, de a Papiss Demba Cissé-Yohan Cabaye által mozgatott henger ellen kevés esélye van. A statisztikák alapján szoros meccs várható, az eddigi 12 összecsapásból mindössze egyet nyert meg egynél nagyobb különbséggel valamelyik alakulat (2006, 3-1-es Newcastle-siker).

Norwich City-FC Liverpool 18:30 Hathárom-tipp: 2

Az újonc Norwich cseppet sem esélytelenül fogadja a Vörösöket, egyrészt októberben az Anfielden pontot szerzett (1-1), másrészt manapság nem nehéz legyőzni a Liverpoolt....Paul Lambert együttese a 13. helyen áll, bentmaradását nem fenyegeti veszély, a Liverpool a hetediknél előrébb nem végezhet, a hazai kupákban vigasztalhatja magát. Gerrardéknak úgy sem lesz könnyű dolguk a Carrow Roadon, hogy ellenfelüket két hete alaposan megruházta a City (1-6), legutóbb pedig a Blackburntól kaptak ki. A Mersey-partiak az előző körben a West Bromtól szenvedtek kínos vereséget, igaz, ha hozzák akkori teljesítményüket (rengeteg helyzet, több kapufa), talán a szerencse most melléjük szegődik. No és jövő hétvégén az FA-kupa döntője következik a Chelsea ellen, amire érdemes lenne győzelemmel hangolnia a Vörösöknek.