A Juventus esélyt sem adott a Romának

Az olasz bajnokság 34. fordulójának zárómérkőzésén a listavezető Juventus 4-0-ra kiütötte a vendég AS Romát. A torinóiak Arturo Vidal duplája után már a 8. percben kétgólos előnyre tettek szert, majd Stekelenburg kiállítása után a több, mint 60 perces emberelőnyt kihasználva még kétszer betaláltak. Sikerével a Juventus meglépett a címvédő Milan előtt, és immáron 37 mérkőzés óta tartó veretlenséget tudhat magáénak a Serie A-ban.

A szezon utolsó komoly rangadója várt a veretlenül élen álló Juventus csapatára a Roma ellen, de mivel a torinóiak a nagy riválisok elleni találkozókból idén rendre jól jöttek ki, bizakodhattak Antonio Conte fiai. A tét nem volt kicsi, mivel a Milan hazai pályán csak az utolsó pillanatban mentett pontot a Bologna ellen, egy esetleges győzelemmel megléphetett a címvédőtől az Öreg Hölgy.

Vidal két gyors gólja megadta az alaphangulatot a mérkőzésnek

Az előzetes hírek szerint alig 40 perc kellett ahhoz, hogy valamennyi jegyet értékesítsék a vasárnap esti rangadóra, de a Juventusnak közel sem volt ennyi időre szüksége, hogy eldöntse a találkozót. A  4.percben egy kényszerítő után Vucsinics osztotta ki a labdát a bal oldalon felfutó De Cegliének, akinek beadására Arturo Vidal érkezett a második hullámban, majd ballal tökéletes mozdulattal a kapu jobb oldalába tekert (1-0).  Megadta az alaphangulatot az összecsapásnak a hazaiak korai gólja, a nagy lendülettel futballozó vendéglátók a nyolcadik percben meg is tudták duplázni előnyüket: Vucsinics okos labdatartás után továbbpasszolt Vidal elé, aki 15 méterről óriási gólt ragasztott Stekelenburg kapujába (2-0). A kezdeti sokkból képtelen volt felébredni a Roma, a Juve pedig ment előre töretlenül. A 21. percben Pirlo szabadrúgása után Chiellini fejelt a földre pattintva nem sokkal fölé, majd a 26. percben egy büntetőhöz jutottak a torinóiak: Vucsinics fantasztikus kiugratása után Marchisiót Stekelenburg gáncsolta el ziccerben, a játékvezető a büntetőpontra mutatott, a holland portásnak pedig piros lapot adott. Az ítéletet Andrea Pirlo végezte le, de a csereként beálló Curci érezte az irányt és védett, de a kipattanóval már ő sem tudott mit kezdeni (3-0). Nem telt el félóra sem, de már háromgólos volt a Juventus előnye, az emberhátrány miatt pedig a fővárosiaknak esélyük sem maradt a pontszerzésre. A 38. percben egy szöglet után kivánszorgó labdát De Ceglie tűzött kapura, de a saját nevelésű hátvéd próbálkozása centikkel a jobb kapufa mellett hagyta el a játékteret.

A fordulás után sem kellett sokáig várni a nézőknek a gólra, egy mintaakció végén Vucsinincs - ki más - finom mozdulattal lekészített labdáját Marchisio csavarta laposan a hosszú sarokba (4-0). A mérkőzésen ezek után az történt amitől tartani lehetett, vagyis hogy a tetemes különbség miatt leült a lendület, másképp értelmezve a Juventus annyival jobb volt a Farkasoknál, hogy emiatt teljesen izgalommentessé vált az utolsó félóra. Ugyan a 71. percben Marchisio 12 méterről leadott lövésénél Curci kapus elképesztő nagy bravúrt mutatott be, igazán látványos jeleneteket már nem láthatott a nagyérdemű.

Sikerével a Juventus három ponttal meglépett a Milannal szemben, így öt mérkőzéssel a vége előtt a scudetto egyértelmű favoritjává lépett elő. Conte csapata a hátralévő fordulókban a Cesena, a Novara, a Cagliari, a Lecce és az Atalanta ellen lép pályára, míg a milánóiak még megmérkőznek az Interrel is.