La Liga

Egy korszak vége? Nyert a Real Madrid Barcelonában

A spanyol bajnokság csúcsrangadóján a listavezető Real Madrid 2-1-es győzelmet aratott a Barcelona otthonában. A királyi gárda az első félidőben Khedira révén szerzett vezetést, és ugyan a 71. percben Alexis Sánchez egalizált, Cristiano Ronaldo gólja eldöntötte a három pont - és a bajnokság - sorsát.

Elképesztő látvány fogadta a csapatokat a csordultig megtelt Nou Campban, ahol 98 ezer ember által létrehívott élőkép fantasztikus vizuális élmény nyújtott.

Ahogy azt várni lehetett rettentően feszült légkörben indult a találkozó, az első percekben jóformán csak ütközések és pontatlan passzok jellemezték a játékot, majd a Barcelona szép fokozatosan uralni kezdte a játékot. A katalán labdabirtoklási fölény azonban helyzetekben nem mutatkozott meg, Dani Alves meglódulása után Benzema előtt adódott az első kidolgozott lehetőség. Az első negyedóra után egy szöglet után megszerezte a vezetést a Real Madrid: Angel Di María beívelése után Pepe fejelt kapura, Valdés még bravúrral leért és védett, de a kesztyűjéről kipattanó labdára Sami Khedira csapott le a leggyorsabban és közvetlen közelről a kapuba kotorta a labdát (0-1).

A madridi vezetőgól ellenére nem változott meg a játék képe, a Barcelona továbbra is nagy mezőnyfölénye ellenére képtelen volt veszélyes helyzetek kialakítására. A 27. percben Messi ugratta ki a leshatáron toporgó Xavit, de a gránátvörös-kékek rekordere centikkel a hosszú sarok mellé gurított. Nagy ziccer nem is volt több az első félidőben, a hazaiak részéről Tello és Thiago Alcantara nevéhez fűzödik még egy-egy lövés, de többre nem futotta a csapatoktól.

A fordulás után maradt a már addig is bevált forgatókönyv, a Barca támadott, a Real pedig védekezett - méghozzá tökéletesen. Az 54. percben Thiago Alcantara remekül ugratta ki Tellót, de a fiatal szélső azonban pocsékul találta el a labdát. Xavi a 68.percben kis híján egyenlített, de lapos lövése elsuhant a jobb kapufa mellett. A jelenet után Guardiola cserére szánta el magát, a játékmester helyére beküldte Alexis Sánchezt, aki viszont első labdaérintéséből gólt szerzett: A katalán akció Messitől indult, az argentin szerelése után Tello elé némi szerencsével került a labda, a spanyol lövését Casillas védte, de szerencsétlenségére a kipattanó Thiago Alcantara elé került, aki azonnal visszalőtte a "sűrűbe", ahol Sánchez volt a legharcosabb és estében egalizált (1-1).

Nem sokáig bizakodhattak a katalánokért szorítók, hiszen alig két perc elteltével Mesut Özil passzával Cristiano Ronaldo indult meg, a portugál miután elhúzta Valdés mellett 13-14 méterről az üres kapuba passzolt (1-2).  A hátralévő valamivel több mint negyedórában már magabiztosan tartotta az eredményt José Mourinho legénysége, sőt ha Benzema lövés helyett a passzt választja a hajrában vezetett kontrában, akkor idejekorán eldönthette volna a mérkőzést.

A Real Madrid 2007. decembere után tudott ismét mérkőzést nyerni a Nou Campban, amióta pedig Josep Guardiola irányítja a Barcelona mindössze a második győzelmét aratta a királyi gárda. Ezzel együtt a blancók előnye immáron újra hétpontosra duzzadt a címvédővel szemben, így négy találkozóval a spanyol pontvadászat vége előtt, alighanem eldőlt az aranyérem sorsa.

La Liga 35. forduló
Barcelona - Real Marid 1-2 (0-1)
Barcelona, 99.252 néző Nou Camp. Vezette: Alberto Undiano Mallenco
Barcelona (4-3-3): Valdés - Alves, Puyol, Mascherano, Adriano (Pedro 78.) - Busquets, Xavi (Alexis 69.), Thiago - Iniesta, Tello (Fabregas 81.), Messi. Vezetőedző: Josep Guardiola.
Real Madrid (4-2-3-1): Casillas - Arbeloa, Pepe, Sergio Ramos, Coentrao - Xabi Alonso, Khedira - Di María (Granero 74.), Özil (Callejón 89.), Ronaldo - Benzema (Higuaín 93.). Vezetőedző: José Mourinho.
Gólszerző: Alexis (70.), ill. Khedira (17.), Ronaldo (73.)
Sárga lap: Busquets (15.), Mascherano (86.), ill. Pepe (43.), Alonso (47.), Özil (77.), Granero (78.)

Vége a mérkőzésnek!

90+4. perc: Ronaldo végzett el egy szabadrúgást, de volt már neki jobb kísérlete is...

A hajrában nem alakul ki folyamatos játék....

89. perc: Fabregas gyenge fejese méterekkel kerüli el Casillas kapuját.

Okosan tartja a labdát a Barcelona térfelén a Real, de a szögleteikben nem sok veszély volt.

86. perc: Ronaldo húzta meg a bal szélen, Mascherano felvágta, villant a sárga lap.

84. perc: Javier Mascherano próbálkozott 25 méterről, de az argentin bombája jócskán kapu fölé ment.

Ez volt Ronaldo 42. gólja a bajnokságban.

73. perc: GÓÓÓL! Ismét vezet a Real Madrid! Özil labdája után Cristiano Ronaldo ugrott ki, majd miután elhúzta Valdés mellett a labdát az üres kapuba passzolt. (1-2)

71. perc:GÓÓÓL!!! Egyenlített a Barcelona! Messitől indult az akció, az argentint még szerelték a védők, a labda Tello elég került, a fiatal szélső lőtt, Casillas védett, a kipattanót Thiago visszatette középre, majd érkezett Sánchez és közelről egalizált. (1-1)

69. perc: Változtat Guardiola: Xavi helyett Alexis Sánchez a pályán.

68. perc: Xavi gondolt egyet és lőtt kapura mintegy 20 méterről, bizony nem Casillason múlt, hogy nem egyenlített a hazai gárda.

66. perc: Coentrao fejjel blokkolja Dani Alves beadását, majd a portugál lent marad a földön és ápolást kért.

62. perc: Messi rúgott oda Sergio Ramosnak, ami után szóváltásba keveredett Pepével és Khedirával, de komolyabb balhé nem lett a dologból.

Gyakorlatilag folyamatosan a Real Madrid térfelén járatja a labdát a Barcelona, de továbbra is kevés veszély mutatkozik a katalánok játékában.

54. perc: Thiago adott remek passzt Tellónak, aki azonban nagyon rosszul találta el a labdát - pedig ígéretes helyzet volt.

53. perc: Ronaldo vezethette rá Valdesre egyedül a labdát, de a portugál lesen volt, így az akció érvénytelenné vált.

52. perc: Néhány perc "üresjárat" után Tello tüzelt éles szögből, de lövése jócskán a kapu mellé szállt.

48. perc: Xabi Alonso rúgta fel Messi a kezdőkör környékén - jutalma egy sárga lap.

46. perc: Elkezdődött a második félidő!

Hiába birtokolja 77 százalékban a labdát a Barcelona, a Real Madrid célfutballjával egyelőre nem tud mit kezdeni. José Mourinho csapata remekül szűri meg a katalán akciókat, Iker Casillasnak Xavi helyzetét leszámítva nem kellett izgulnia. A hazaiak az első 45 percben nem tudtak a vendég védők mögé kerülni, középen pedig a Xabi Alonso-Khedira-Pepe trió képez áthatolhatatlan falat. Josep Guardiolának valamit ki kell találnia a szünetben, ha életben szeretné tartani csapata bajnoki álmait.

Vége az első félidőnek!

43. perc: Pepe követett el szabálytalanságot Busquets ellen, ezért sárgalapos figyelmeztetésben részesült.

42. perc: Dani Alves beadása után Messit állították meg lesen a játékvezetők.

38. perc: Tetszetős támadás végén Thiago Alcantara lövését írhatjuk fel a "futottak még" kategóriába..

A Barcelona zsinórban 34 mérkőzés óta veretlen hazai pályán a spanyol bajnokságban, az idei szezonban 16 mérkőzéséből 15-öt megnyert.

31. perc: Cristiano Ronaldo kapott labdát a bal oldalon, néhány métert befelé vezette majd jócskán mellé trafált.

27. perc: Messi adott zseniális labdát a leshatárról kiugró Xavinak, de a katalánok hatosának gurítása centikkel a hosszú sarok mellé ment.

26. perc: Dani Alves maradt lent, miután Xabi Alonso rácsúszott a lábára.

Eltelt a félidő fele, de a Barcelona még alakított ki helyzetet.

21. perc: Benzema passza után Ronaldo éles szögből lőtte el kereszbe a labdát.

20. perc: Tello eresztett meg egy gyenge lövést, amely a rövid sarok mellett elsuhant.

17. perc: GÓÓÓL!! Vezet a Real Madrid! Di María bal oldali szöglete után Pepe fejesét Valdes még védeni tudta, de a Khedira gyorsabb volt, mint Puyol és közelről bekotorta a labdát (0-1).

15. perc: Busquets Ronaldo felvágásáért sárga lapot kap.

15. perc: Messi cselezgette be magát a madridi 16-oson belülre, de a védők szerelték.

11. perc: Benzema lapos lövését Valdés magabiztosan védte.

Rendkívül nagy a feszültség a pályán, sok az apró szabálytalanság, folyamatos játék még nem igazán alakult ki egy csapatnál sem.

6. perc: Dani Alves csent el egy labdát a Real térfelén, de a 16-os vonalánál Casillas elsodorta előle a játékszert.

4. perc: Özil beívelése után C.Ronaldo fejese után Valdés védett nagyot.

4. perc: Ronaldót szerelte Puyolt, az első szögletet a Real végezheti el.

1. perc: A Real Madrid kezdi a találkozót!

19:58 - A Real Madrid elmúlt 18 bajnokiján veretlen (15 győzelem, 3 döntetlen), utoljára éppen a Barcelona verte meg, december 10-én 3-1-re.

19:55 - A katalánok megnyerték utolsó három Real elleni hazai mérkőzésüket, mégpedig 8-0-s gólaránnyal.

19:53 - Mióta Josep Guardiola átvette a katalánok irányítását, a Barcelona csak egy alkalommal szenvedett vereséget az ősi riválistól.

19:50 - A két csapat között négy pont különbség van a bajnokságban, ha a Barcelona legyőzi a királyi gárdát, négy mérkőzéssel a vége előtt egy pont lesz a differencia.

19:41 - A szombati lesz a 219. hivatalos El Clásico, az eddigi mérkőzéseken 86-86 győzelem mellett 46 döntetlen született!

19:40 - Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik Barcelona - Real Madrid találkozó!

Barcelona - Real Madrid 1-2
Barcelona, Nou Camp. Vezeti: Alberto Undiano Mallenco
Barcelona (4-3-3): Valdés - Alves, Puyol, Mascherano, Adriano - Busquets, Xavi, Thiago - Iniesta, Tello, Messi. Vezetőedző: Josep Guardiola.
cserék: Pedro, Fabregas, Montoya, Pinto, Alexis, Keita, Piqué
Real Madrid (4-2-3-1): Casillas - Arbeloa, Pepe, Sergio Ramos, Coentrao - Xabi Alonso, Khedira - Di María, Özil, Ronaldo - Benzema. Vezetőedző: José Mourinho.
cserék: Adán; Albiol, Marcelo, Granero, Kaká, Callejón, Higuaín